Włochy szykują się na wielkie otwarcie letniego sezonu, a kibice w Rzymie na Mistrzostwa Europy 2021

Poszczególne Regiony Włoch naciskają na polityków aby jak najszybciej poluzować restrykcje. W czwartek 15 kwietnia premier Mario Draghi spotka się z przedstawicielami władz regionalnych w celu przedyskutowania i ustalenia progresywnego otwarcia kolejnych sektorów.

Po wielu miesiącach uciążliwych ograniczeń można wreszcie z umiarkowanym optymizmem patrzeć na nadchodzący sezon letni. Włoskie media sugerują, że w ciągu dwóch miesięcy, a może już od maja statystyki zakażeń Covid znacznie spadną, część regionów znajdzie się w strefie żółtej, bary i restauracje będą mogły znów gościć wielu klientów nie tylko w godzinach obiadowych ale i wieczorem. Planuje się także otwarcie kin, teatrów, muzeów, siłowni, basenów i innych działalności rekreacyjnych. W związku z tym godzina policyjna ma być przesunięta i będzie obowiązywać prawdopodobnie od 24.00 do 5.00. Planuje się też zezwolenie na podróże pomiędzy regionami.

Stadion Roma w stolicy przygotowuje się na Mistrzostwa Europy 2021. Jeśli tylko dane epidemiologiczne na to pozwolą 11 czerwca w Rzymie odbędzie się mecz otwarcia. Rząd już zezwolił na obecność (choć ograniczoną) kibiców na stadione.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

43 + = 51