Włochy szykują się na wielkie otwarcie letniego sezonu, a kibice w Rzymie na Mistrzostwa Europy 2021

Poszczególne Regiony Włoch naciskają na polityków aby jak najszybciej poluzować restrykcje. W czwartek 15 kwietnia premier Mario Draghi spotka się z przedstawicielami władz regionalnych w celu przedyskutowania i ustalenia progresywnego otwarcia kolejnych sektorów.

Po wielu miesiącach uciążliwych ograniczeń można wreszcie z umiarkowanym optymizmem patrzeć na nadchodzący sezon letni. Włoskie media sugerują, że w ciągu dwóch miesięcy, a może już od maja statystyki zakażeń Covid znacznie spadną, część regionów znajdzie się w strefie żółtej, bary i restauracje będą mogły znów gościć wielu klientów nie tylko w godzinach obiadowych ale i wieczorem. Planuje się także otwarcie kin, teatrów, muzeów, siłowni, basenów i innych działalności rekreacyjnych. W związku z tym godzina policyjna ma być przesunięta i będzie obowiązywać prawdopodobnie od 24.00 do 5.00. Planuje się też zezwolenie na podróże pomiędzy regionami.

Stadion Roma w stolicy przygotowuje się na Mistrzostwa Europy 2021. Jeśli tylko dane epidemiologiczne na to pozwolą 11 czerwca w Rzymie odbędzie się mecz otwarcia. Rząd już zezwolił na obecność (choć ograniczoną) kibiców na stadione.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *