Candy bar na weselu

Organizacja wesela stała się w ostatnim czasie bardzo trudnym wyzwaniem. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że każda para młoda chce, aby to właśnie jej impreza zapadła wszystkim gościom w pamięć. Jednym ze sposobów na umilenie wszystkim czasu na przyjęciu jest candy bar. Czym dokładnie jest i czy warto się na niego zdecydować?

Candy bar, czyli słodki bufet

Candy bar to nic innego jak kącik słodkości lub inaczej słodki bufet. Nie jest to jednak kącik, w którym znajdują się ciasta bądź innego rodzaju słodycze, które zostały zabrane z weselnego stołu, aby w ich miejsce wstawić na przykład zimne przekąski. Candy bar charakteryzuje się tym, że słodkości w nim umieszczone w ogóle nie pojawiają się na weselnym stole.

Zwykle jest to pięknie ozdobiony słodyczami i drobnymi wypiekami stół, który stoi w gdzieś na uboczu sali. Stanowi on swego rodzaju dekorację, a także miejsce, w którym można zjeść, często bardzo nietypowe, słodkości. Candy bar przybył do nas zza oceanu, dlatego też w polskim nazewnictwie zadomowiła się jego rodowita nazwa. Słodkości do candy baru możemy zamówić lub przygotować we własnym zakresie.

Nie tylko cukierki

Nowoczesny candy bar charakteryzuje przede wszystkim różnorodność wypieków i słodyczy, które się na nim znajdują. Warto zaopatrzyć się w cake pops, czyli małe ciasteczka w polewie, które nadziane na patyczek imitują lizaki. Bardzo popularne są również mini muffiny oraz donuty. Ręcznie robione praliny lub rurki nadziewane bitą śmietaną z pewnością znajdą wielu zwolenników. Pomysłów na urządzenie candy baru jest tyle, ile par młodych.

Część z nich decyduje się na słodycze w zdrowej wersji, czyli z wykorzystaniem zamienników cukru, oparte na naturalnych składnikach. Jeszcze inni wolą, aby ich candy bar wyglądał jak z bajki — ma być kolorowo, kremowo i pysznie.

Słodkości, które staną na stole, nie powinny zawierać sztucznych barwników oraz konserwantów. Zazwyczaj nie zawierają one również alkoholu, głównie ze względu na najmłodszych uczestników imprezy.

Czy to się opłaca?

Candy bar stanowi doskonałe uzupełnienie weselnych dekoracji. Sam w sobie wygląda pięknie, dlatego może stanowić świetną, lecz nieco drogą ozdobę. Dlaczego? Ponieważ średnia cena candy baru to około 1000 zł. W większych miastach zapłacimy oczywiście więcej — przykładowo w stolicy cena za candy bar sięga nawet 2000 zł.

Niemniej, jednak jeśli zrezygnujemy z weselnych ciast, to wyjdziemy niemalże na zero, a może nawet zyskamy, ponieważ candy bar może być ozdobą sali, natomiast ciasta weselne — nie. Co więcej, goście uwielbiają stół słodkości, który stanowi doskonałe miejsce do rozmów. Pamiętajmy również o tym, że nie każdy lubi ciężkie, kremowe ciasta.

Dla wielu osób świetną alternatywą będzie właśnie mała muffinka z delikatnym nadzieniem. Candy bar cieszy się ogromną popularnością szczególnie w przypadku przyjęć plenerowych, na które coraz częściej decydują się pary młode. Warto więc przemyśleć opcję candy baru, zamiast inwestować w weselne ciasta w dużej ilości.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z lesnydwor.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *