Włoskie rozporządzenie z 16 kwietnia 2021 roku dotyczące podróżowania w czasie pandemii

Rozporządzenie rządowe z 16 kwietnia br. reguluje zasady poruszania się za granicę w czasie pandemii. Rozporządzenie ważne jest do 30 kwietnia br.

  1. Od 19 kwietnia br. obowiązek poddania się testowi molekularnemu lub antygenowemu wykonywanemu w ciągu 48 godzin przed wjazdem do Włoch dla osób, które przyjechały lub przebywały / przejeżdżały w ciągu ostatnich 14 dni w jednym lub więcej krajów wymienionych na listach C (między innymi Polski), D i E.
  2. Czas trwania kwarantanny dla osób powracających z jednego lub więcej krajów znajdujących się na listach D i E został zmieniony na 10 dni. Przepis ten dotyczy tylko wjazdów do Włoch po wejściu w życie rozporządzenia z dnia 16 kwietnia 2021 r. Osoby, które wjechały do ​​Włoch przed 18 kwietnia 2021 r., muszą ukończyć 14-dniowy okres kwarantanny.
  3. Obowiązek poddania się dodatkowemu testowi molekularnemu lub antygenowemu, pod koniec 10 dni kwarantanny, w przypadku osób, które przyjechały lub przebywały / przejeżdżały w ciągu ostatnich 14 dni w jednym lub kilku państwach wymienionych na listach D i E. Niniejsze postanowienie obowiązuje tylko po wjeździe do Włoch po wejściu w życie rozporządzenia 16 kwietnia 2021 r. Osoby, które wjechały do ​​Włoch przed 18 kwietnia 2021 r., muszą ukończyć 14-dniowy okres kwarantanny i nie muszą wykonywać kolejnych testów.
  4. Zostanie wprowadzony formularz online lokalizacji pasażera  (Passenger Locator Form – PLF), który trzeba będzie okazać przed wejściem na pokład samolotu. Zastąpi on dotychczasową autodeklarację.
  5. Na stronie Ministerstwa Zdrowia znajduje się oddzielna strona dotycząca podróżowania z lub do Brazylii. Proszę kliknąć tutaj.

Wszystkie wiadomośći zostały zaczerpnięte ze strony Ministerstwa Zdrowia. Link tutaj.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *