Włoskie rozporządzenie z 16 kwietnia 2021 roku dotyczące podróżowania w czasie pandemii

Rozporządzenie rządowe z 16 kwietnia br. reguluje zasady poruszania się za granicę w czasie pandemii. Rozporządzenie ważne jest do 30 kwietnia br.

  1. Od 19 kwietnia br. obowiązek poddania się testowi molekularnemu lub antygenowemu wykonywanemu w ciągu 48 godzin przed wjazdem do Włoch dla osób, które przyjechały lub przebywały / przejeżdżały w ciągu ostatnich 14 dni w jednym lub więcej krajów wymienionych na listach C (między innymi Polski), D i E.
  2. Czas trwania kwarantanny dla osób powracających z jednego lub więcej krajów znajdujących się na listach D i E został zmieniony na 10 dni. Przepis ten dotyczy tylko wjazdów do Włoch po wejściu w życie rozporządzenia z dnia 16 kwietnia 2021 r. Osoby, które wjechały do ​​Włoch przed 18 kwietnia 2021 r., muszą ukończyć 14-dniowy okres kwarantanny.
  3. Obowiązek poddania się dodatkowemu testowi molekularnemu lub antygenowemu, pod koniec 10 dni kwarantanny, w przypadku osób, które przyjechały lub przebywały / przejeżdżały w ciągu ostatnich 14 dni w jednym lub kilku państwach wymienionych na listach D i E. Niniejsze postanowienie obowiązuje tylko po wjeździe do Włoch po wejściu w życie rozporządzenia 16 kwietnia 2021 r. Osoby, które wjechały do ​​Włoch przed 18 kwietnia 2021 r., muszą ukończyć 14-dniowy okres kwarantanny i nie muszą wykonywać kolejnych testów.
  4. Zostanie wprowadzony formularz online lokalizacji pasażera  (Passenger Locator Form – PLF), który trzeba będzie okazać przed wejściem na pokład samolotu. Zastąpi on dotychczasową autodeklarację.
  5. Na stronie Ministerstwa Zdrowia znajduje się oddzielna strona dotycząca podróżowania z lub do Brazylii. Proszę kliknąć tutaj.

Wszystkie wiadomośći zostały zaczerpnięte ze strony Ministerstwa Zdrowia. Link tutaj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 8 = 17