Cosmoprof Bologna po raz kolejny przełożone! Tym razem na marzec 2022

53 edycja Cosmoprof Worldwide Bologna na pewno będzie historyczna, choćby z tego powodu, że jest wiele razy przekładana. Nie odbyła się w 2020, nie odbędzie w 2021. Te targi, będące wyznacznikiem tendencji dla całego świata beauty wrócą w dniach od 10 do 14 marca 2022 roku. 

Po dokładnej analizie zdecydowaliśmy, że wydarzenie powróci do swoich zwykłych dat w marcu, bardziej odpowiadających potrzebom branży, którą Cosmoprof reprezentuje”powiedział  Gianpiero Calzolari, prezes Bolognafiere i dodał, żejednak potrzeba wznowienia działań jest tak bardzo wyczuwalna  w branży, że zorganizowany zostanie  event w zupełnie nowym formacie, który sprowadzi  stakeholder’ów do Bolonii w dniach od 9 do 13 września w celu wzmocnienia przemysłu kosmetycznego”.

Jeszcze nie jest znana formuła, zapowiadanego jako innowacyjny, eventu, mającego odbyć się we wrześniu tego roku. Organizator zapowiada, że poda więcej  szczegółów w ciągu najbliższych dni, o czym oczywiście poinformujemy.

Międzynarodowe wydarzenie kalibru Cosmoprof Worldwide Bologna, który w 2019 r. zgromadziło ponad 250 000 osób z 154 krajów, z czego 47% spoza Italii, ponad 3000 firm z 70 krajów ( 70% z nich było spoza Włoch) wymaga zapewnienia równowagi rozmaitych czynnikówpodkreślił  Enrico Zannini, dyrektor generalny  BolognaFiere Cosmoprof.

Wybierając tego typu rozwiązanie organizatorzy mieli na względzie bezpieczeństwo uczestników targów, ale jest to informacja bardzo trudna do przyjęcia dla setek tysięcy osób związanych tak z sektorem targowym jak i kosmetycznym. Po raz kolejny zostają bez możliwości pracy czy pokazania swoich produktów, bo żadne eventy online nie zastąpią bezpośredniego kontaktu (a tych ostatnio nie brak).   W celu ułatwienia działalności biznesowej w wersji online odbędzie się  od 7 do 18 czerwca WeCosmoprof International.

Zastanawiam się, jaka była główna przyczyna przełożenia bolońskich targów, oprócz tej podanej oficjalnie… Targi, na które z trudem udawało się zdobyć miejsce wystawiennicze w tym roku miały być we wrześniu połączone z dwoma innymi: Sana i Cosmopharma, które pozostały w kalendarzu bolońskich wydarzeń 2021, podobnie jak największy event dla branży wykończeniowej CERSAIE, w planach na koniec września.

Jakoś nie chce mnie opuścić myśl, że przełożenie po raz enty Cosmoprof Bologna na tradycyjny termin marcowy jest związane z innymi wydarzeniami tej grupy na świecie, między innymi w Dubaju…

Korespondencja: Ewa Trzcińska,  ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *