57. Spotkanie Polonijne onine: Agnieszka Zagórska i Dominika Rzadkosz

25 kwietnia br. o godzinie 17.00 odbędzie się 67. Spotkanie Polonijne online. Gośmi będą przedstawicielki Związku Podhalan w Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Agnieszka Zagórska prezes Związku Podhalan w Kanadzie Pochodze z Podhala z miejscowości Szaflary. W wieku 17 lat wyjechalam do USA pózniej wyjechałam do Kanady gdzie mieszkam do tej pory. Jestem mamą Patrycji i Kuby, których uważam za swój najwiekszy sukces. Przez ostatnie 18 lat zajmuje sie nieruchomosciami, ale w ostatnich latach zajęłam się też moją wielką pasją holistycznego podejścia do zdrowia fizycznego jak i psychicznego i duchowego, dlatego prowadzę biznes health and wellness. Z własnego doświadczenia wiem, ze nie ma nic ważniejszego niż zdrowie. od 2015 roku jestem prezesem Związku Podhalan w Kanadzie, organizacji której celem jest krzewienie naszych góralskich tradycji tak ,aby nasze dzieci, które urodziły się już w Kanadzie nigdy nie zapomniały o swoich korzeniach.

Dominika Rzadkosz, l 29. Prezes Związku Podhalan w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii iIrlandii Północnej.Pochodzę rodem z Bańskiej Wyżnej (wieś położona na Podhalu), urodzona w Zakopanem. Mama dwóch wspaniałych dziewczynek Marysi i Hani urodzonych w Londynie. Do Wielkiej Brytaniiwyemigrowałam tuż po maturze i mieszkam tutaj od 2011r. Od razu zaczełam studia pedagogicznena polskiej uczelni, które ukończyłam w 2014r. W 2013r. wyszłam za mąż za rodowitego górala.Pracuję jako nauczycielka przedszkola w angielskiej placówce oraz w polskiej szkole jako nauczycielreligii co jest moją wielką pasją. Od zawsze moim marzeniem była praca w szkole z dziećmi.W wolnych chwilach pisze wiersze, pieśni i przyśpiewki góralskie. Jestem osobą, która bardzo tęskni zaPolską a szczególnie za swoją małą Ojczyzną jaką jest Podhale. Zawsze gdzieś głeboko w sercu moje myśli są skierowane tam, ku Polsce. To tam czuję się wspaniale. Góry to moja miłość, to mojewszystko. Dlatego, kiedy zobaczyłam ogłoszenie w mediach społecznościowych, że jest zamiar reaktywacji Związku Podhalan w Londynie, nie wahałam się ani chwili i pojechałam na zebranie razem z moją mamą gdzie spotkałyśmy grupę bardzo ambitnych ludzi. Chociaż to nie ja sama byłam inicjatorką założenia Związku, wizja jego stworzenia tutaj na ziemiach brytyjskich bardzo przypadłami do gustu. Od 1 grudnia 2019r. działamy na wyspach.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 60 = 68