ZAKOCHANI W POLSCE W LORETO. POLOVERS DAYS Z OKAZJI DNIA MATKI

Poniżej informacja związana z wydarzeniem pt. Innamorati di Polonia z Loreto, organizowanym przez Stowarzyszenie Włosko-Polskie Nowe w Marche.

W sobotnie popołudnie wielu przyjaciół z Włoch i Polski połączy się przez streaming.

W Loreto 8 i 9 maja 2021 r. – zadebiutuje w ten weekend długo oczekiwane wydarzenie „Zakochani w Polsce”, zrodzone we współpracy Stowarzyszenia Polsko-Włoskiego Nowego w Marche z  Prałaturą Świętego Domu w Loreto i Firmissimą. To początek projektu POLOVERS  „międzykulturowej wiedzy i międzynarodowego spotkania Włoch i Polski” , który zaprasza całą włoską Polonię do zgromadzenia się w jednym miejscu.

Niepewność sytuacji związana z pandemią wymaga roztropności i przełożenia spotkań towarzyskich jak i uroczystości, które to pierwotnie były zaplanowane również na 7 maja. Były to programy kulturalne i duchowe, które zbiegły się we Włoszech z Dniem Matki i zapowiadają się na wysokim poziomie, a nawet można powiedzieć “królewskim” szczeblu.

W sobotę 8 maja bohaterkami będą dwie zakochane w Polsce znakomitości: Bona Sforza – królowa Polski, Wielka Księżna Litwy i Bari i Maria Kazimiera Sobieska – małżonka króla Jana III. Polovers dedykują im dzień historii i kultury, który cieszyć się będzie obecnością wykładowców akademickich włoskich i polskich uniwersytetów. 

Ich wypowiedzi zaprezentowane w Sali Szwajcarskiej w Papieskim Muzeum Świętego Domu udostępnionym za zgodą Delegacji Papieskiej będą transmitowane przez streaming dla publiczności śledzącej to wydarzenie z domu – o materiał filmowy, zadbało Centrum Komunikacyjne Świętego Domu. Bogaty kalendarz konferencji dostępny jest na stronie internetowej www.polovers.it/polovers-days-loreto podzielony na liczne wystąpienia w połączeniach z Loreto, Rzymu, Krakowa, Bari, Lublina i Warszawy.

LINK PER COLLEGARSI:

FACEBOOK: http://facebook.com/POLOVERS

YOUTUBE: https://bit.do/polovers-youtube

Strona www.polovers.it  jest zadedykowana przyjaciołom Polonii w Bel Paese. Przede wszystkim platforma ta będzie pełnić funkcję łącza oraz będzie miejscem gromadzenia i rozpowszechniania za pośrednictwem mediów społecznościowych wszystkich przydatnych informacji o nadchodzących wydarzeniach i wspólnych przedsięwzięciach promotorów. 

Strona Polovers.it, nad którą pieczę sprawuje Firmissima, posłuży bieżącemu śledzeniu działalności związanej z przyszłymi projektami realizowanymi wraz z partnerami. Pozwoli też poznać historie ludzi, znanych osób i niesamowitych miejsc, które świadczą o bijącym sercu pomiędzy Włochami a Polską. 

„Od dziś ci, którzy są gotowi stracić głowę dla Polski i ci, którzy już są w niej szaleńczo zakochani, znajdą tu nowe miejsce do podzielenia się konkretnymi historiami i marzeniami, do wymiany doświadczeń i dobrych pomysłów: jesteśmy otwarci na udział każdego” – mówi Mauro Radici, konsultant ds. komunikacji strategicznej w Firmissima i pełen entuzjazmu brand ambasador Polovers. 

Nie wszyscy wiedzą, że Włochy i Polskę łączą setki lat: sztuki i twórczości, relacji kulturalnych
i społeczno-gospodarczych, duchowości i wielkich innowacji. Przykłady życia i wartości, które inspirują i motywują promotorów Polovers do wzmacniania tego wspólnie obranego kierunku działalności, można mnożyć: „Dzisiaj społeczność włosko-polska jest pełna życia, pracowita i dobrze zintegrowana nie tylko w Marche. Na Polovers.it damy głos takim osobom” – kontynuuje Radici. „Istnieje nieskończona liczba codziennych przejawów miłości i zainteresowania, które należy opowiedzieć i których trzeba wysłuchać. Ważne relacje historyczne i interesujące możliwości współdziałania, które powinniśmy pomóc odkryć w poszanowaniu i duchu braterstwa. Kultura, duchowość i społeczność: interesują nas poświęcenia i szlachetne gesty, porażki i sukcesy, trudy i nowe nadzieje”.

9 maja niedzielna msza święta zostanie odprawiona o  godzinie 11:30 w Bazylice Świętego Domu przez JE księdza arcybiskupa Fabio Dal Cin, prałata Loreto i przedstawiciela Delegatury Papieskiej. Podczas obchodów Świętego Roku Jubileuszu Loretańskiego oddany zostanie hołd Królowej Niebios, do której zwracać się można jako do Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej i Czarnej Madonny z Częstochowy.

Korespondencja Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + = 20