„Papież musiał umrzeć. Historia zamachu na Jana Pawła II” – szczegóły wydarzenia po 40 latach

13 maja 1981 roku niemal cały świat zamarł o godzinie 17.17 gdy młody Turek Mehmet Ali Agca strzelił do papieża Jana Pawła II na placu św. Piotra w Watykanie.

Po 40 latach tamte tragiczne chwile, minutę po minucie, a nawet sekundę po sekundzie odtwarza raz jeszcze dziennikarz Antonio Preziosi, autor najnowszej książki, która ukazała się na włoskim rynku pt. Papież musiał umrzeć. Historia zamachu na Jana Pawła II (Il papa doveva morire. Storia dell’attentato a Giovanni Paolo II – edizioni San Paolo).

Relacjonując historię tamtych dni dziennikarz rekonstruuje wydarzenie za pomocą mało znanych lub nawet niepublikowanych jeszcze szczegółów, analizuje przyczyny i uwypukla wszystkie historyczne i duchowe konsekwencje ataku, wraz z objawieniami fatimskimi. Preziosi przytacza także niektóre zeznania naocznych świadków.

Ta niezwykła książka to obowiązkowa lektura nie tylko dla tych, ktorzy do dziś pamiętają szokujące sceny i zgrozę tamtych chwil, ale także dla przedstawicieli nowego pokolenia, którzy chcą zgłębić wciąż do końca nieznaną historię polskiego papieża i jego rolę na arenie międzynarodowej.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *