Płytki w domu — gdzie warto je wykorzystać?

Aranżowanie zupełnie nowych wnętrz wymaga wyobraźni i zmysłu. Ważne jest także branie pod uwagę codziennego funkcjonowania w nowym domu, aby każde zastosowane rozwiązanie było korzystne i przydatne. Stosowanie niezbyt funkcjonalnych elementów i rozwiązań, może powodować pewne trudności i przyczyniać się do frustracji. Zwłaszcza wybór elementów stałych, takich jak podłogi jest niezwykle istotne.

Łazienka i korytarz

Wybór podłogi do łazienki najczęściej od razu zawęża się głównie do płytek. Największym dylematem jest wybór konkretnego rodzaju i modelu płytek na podłogę do łazienki. Warto brać pod uwagę nie tylko ich styl, który będzie dobrze komponował się z resztą aranżacji, lecz również i funkcjonalność.

Płytki w łazience powinny być łatwe do zmycia i wyczyszczenia, dzięki czemu znacznie ułatwią utrzymywanie czystości i nie będą powodować gromadzenia się wilgoci i nadmiernych zabrudzeń na co dzień. Płytki to także najlepszy wybór do korytarza, który też powinien być czysty, choć znajduje się w nim zdecydowanie najwięcej zabrudzeń z całego domu.

W ciągu dnia korytarzem przechodzą wszyscy zamieszkujący dom lokatorzy i najczęściej odbywa się to przynajmniej kilka razy. Dlatego też płytki zdecydowanie ułatwiają sprzątanie, a ponadto prawidłowo dobrane nadają stylu i mogą doskonale komponować się z aranżacją w całym domu.

Salon

Wyposażenie i cała aranżacja zastosowana w salonie to niezwykle ważny element podczas urządzania nowego domu dla całej rodziny.

Salon to pomieszczenie, w którym spędzania się sporo czasu każdego dnia, dlatego jego urządzanie powinno być bardzo przemyślane. Oprócz wyboru mebli wypoczynkowych, stołu dla wszystkich członków rodziny na wspólne posiłki oraz właściwego oświetlenia i przyjemnych tkanin, podłoga także jest ważna. Płytki do salonu nadają mu elegancji i dopełniają całą aranżację, jednocześnie nie odbierając przytulności.

Choć wiele osób w pierwszej kolejności kieruje się skojarzeniami sprzed wielu lat, kiedy wybór płytek był bardzo ograniczony, obecnie tego typu podłoga ma szansę stworzyć niezwykły klimat w całym pomieszczeniu. Najważniejsze jest stworzenie spójnego projektu aranżacyjnego w jednym stylu i kierowanie się nim podczas zakupów poszczególnych elementów do salonu.

Kuchnia

Zastosowanie płytek w kuchni to najbardziej funkcjonalne rozwiązanie, jakie można zastosować w swoim nowym domu. Zdecydowanie największą zaletą jest możliwość łatwego czyszczenia wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Codzienne gotowanie i przygotowywanie posiłków, najczęściej wiąże się z plamkami oraz okruszkami, które zupełnie niepostrzeżenie lądują na podłodze.

Wybór paneli lub nawet mikrocementu do kuchni w nowym domu to prosta droga do zyskania plam trudnych do zmycia, które z pewnością pozostawią ślady. Dlatego też płytki do kuchni to najlepszy i przede wszystkim najbardziej funkcjonalny i tym samym rozsądny wybór, który jednocześnie jest również bardzo ekonomiczny i nie wymaga dużych nakładów finansowych zarówno przy zakupie, jak i podczas codziennego użytkowania.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z tiles.com.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *