Jak domowym sposobem wyczyścić złoty łańcuszek?

Złoty łańcuszek nie wymaga nadmiernej pielęgnacji z powodu wyjątkowych właściwości kruszcu, z którego został wykonany. Mimo tego czasem należy zadbać o jego czystość. Jak wyczyścić biżuterię w domu tak, aby jej nie zepsuć? Jakie substancje oraz produkty wybrać? Nie martw się – to nie zajmie dużo czasu!

Złoty łańcuszek to piękna ozdoba każdej szyi

Nie da się ukryć, że złoto od lat jest symbolem bogactwa oraz piękna. Podkreśla urodę noszącego, sprawiając, że czuje się wyjątkowo. Taki przedmiot przetrwa z Tobą lata, dlatego dobrze zrobisz, stawiając na jakiś ponadczasowy wzór. Ponadto stawiając na wysokiej jakości biżuterię, nie będziesz musiała obawiać się alergii, a jej czyszczenie będzie bezproblemowe. Nawet szlachetne srebro wymaga większej uwagi oraz troski, niż posiadające antybakteryjne właściwości złoto.

Jeden łańcuszek będziesz mogła nosić na wiele sposobów, np. zmieniając zawieszki. Dobrze wkomponuje się więc w niemal każdą stylizację.

Jak wyczyścić biżuterię? Przygotuj narzędzia

Do odpowiedniego wyczyszczenia złotej biżuterii będziesz potrzebowała substancji czyszczącej oraz kilku narzędzi, bez których cały proces po prostu się nie powiedzie. Warto zwrócić uwagę na akcesoria, ponieważ mogą one wpłynąć na to, jak starzeć się będzie biżuteria.

Zacznij od wyboru odpowiedniej ściereczki. Powinna być gładka i czysta, pozbawiona drobinek piasku, które mogłyby porysować Twoje ozdoby. Przydać się może również pojemnik na płyny. Może to być zarówno szklanka, miseczka, jak i talerz. Najważniejsze jest, aby to, co chcesz wyczyścić, zmieściło się do wewnątrz bez problemu. W niektórych sytuacjach może przydać się również miękka szczoteczka do zębów. Masz już przygotowane te przedmioty? Super, możesz przejść do czyszczenia!

Oczyszczanie łańcuszka z osadzonego na nim brudu

Gdy nosisz biżuterie na szyi, osiada na niej pot, kurz czy makijaż. Dlatego bardzo ważne jest czyszczenie jej co najmniej raz na pół roku. Aby skutecznie to zrobić, nalej do pojemnika ciepłą wodę i pomieszaj ją z jedną łyżką mydła. Rozmieszaj substancje tak, by się ze sobą połączyły, a następnie włóż do środka łańcuszek. Może przez kilka minut poleżeć. Następnie chwyć szczoteczkę do zębów lub szmatkę i zacznij delikatnie przemywać przedmiot. Na koniec możesz wypolerować złoto, aby zaczęło pięknie błyszczeć. Potrzebujesz do tego odrobiny cierpliwości oraz suchej szmatki.

Jak usunąć zielony nalot ze złota?

W kontakcie z miedzią na złocie może powstać zielony nalot. Nie jest to wynik jego zniszczenia, a jedynie prostej reakcji chemicznej. Możesz się go także bez problemu pozbyć, jednak będziesz do tego potrzebować cytryny albo kwasku cytrynowego. Wyciśnij sok lub stwórz roztwór z wodą, a następnie wrzuć do pojemnika biżuterię. Zaczekaj kilka minut, a następnie spróbuj przeczyścić element. Jeśli nalot nie schodzi, daj swojej biżuterii nieco więcej czasu. Po wszystkim przepłucz łańcuszek za pomocą bieżącej wody, aby usunąć wszelkie pozostałości używanej przez ciebie substancji.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z bovem.com.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.