KONKURS Z LAMPARTEM W POMARAŃCZACH CZYLI SYCYLIJSKIMI ZAPISKAMI KULINARNYMI

Niedawno na rynku wydawniczym ukazała się książka Ewy Karoliny Cichockiej pt. Lampart w pomarańczach czyli sycylijskie zapiski kulinarne. Tym razem autorka skupiła się na kolorycie sycylijskiej kuchni, podkreślając jej naturalność, prostotę i ukazując różnorodne wpływy, z których wyspa czerpała przez ponad 2.5 tysiąca lat. Całość, doprawiła nieco własnymi opowieściami i literaturą.

Książka składa się z tematycznych rozdziałów, zilustrowanych fotografiami autorki, ukazujących zarówno urodę smakowitych produktów, ale także reporterskie spojrzenie na wyspę i jej mieszkańców. Całość uzupełnia zbiór pięćdziesięciu dobranych i prostych przepisów na przystawki, dania główne i desery, głównie z warzyw, ryb i owoców morza.

Patronat medialny nad książką objął portal informacyjny Polacy we Włoszech oraz magazyn Lente.

Dzisiaj dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są 3 egzemplarze książki Ewy Karoliny Cichockiej pt. Lampart w pomarańczach czyli sycylijskie zapiski kulinarne.

UWAGA! Tym razem konkurs tylko na terenie Włoch. Wygrane książki wysyłamy tylko na włoski adres.

Pierwsze trzy osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe dostaną 1 egzemplarz książki.

Oto pytanie konkursowe:

Jakie miasto jest stolicą Sycylii?

Prosimy pisać odpowiedzi tylko w komentarzach pod tym postem. Odpowiedzi na portalach społecznościowych nie będą uznawane.
6 thoughts on “KONKURS Z LAMPARTEM W POMARAŃCZACH CZYLI SYCYLIJSKIMI ZAPISKAMI KULINARNYMI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *