Ruszyły targi w Bolonii. TANEXPO z polskim akcentem

Zgodnie z zapowiedziami, ruszyły włoskie targi. W tym dziwnym pandemicznym momencie wykorzystywane są miesiące letnie do przeprowadzania eventów na żywo. Mediolan wystartował z Si Sposaitalia czyli targami ślubnymi, a Bolonia z TANEXPO czyli międzynarodowymi targami pogrzebowymi…

Te największe tego typu targi we Włoszech w roku 2021 zgromadziły 180 wystawców z 20 państw, pokazując, że nadal spotkania bezpośrednie są bardzo potrzebne. Następne targi TANEXPO już za 9 miesięcy, od 7 do 9 kwietnia 2022, jeśli tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli.

Alberto Leanza, prezydent Tanexpo podkreślał, że jeszcze 3 miesiące temu nie było wiadomo, czy będzie możliwa tegoroczna edycja:

Podsumowując na gorąco tegoroczną edycję tuż po jej zakończeniu możemy czuć zadowolenie. Dzięki współpracy z naszymi wystawcami udało się nam w tak krótkim czasie przygotować imprezę i pokazać siłę naszego sektora. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję w kwietniu 2022 roku.

To dla nas to olbrzymia satysfakcja zapoczątkować działalność targową od tak dużej imprezy międzynarodowej – powiedział Antonio BruzzoneDyrektor Generalny BolognaFiere – Tanexpo 2021 to była bardzo ważna zapowiedź kolejnych targów, jakie mam nadzieję wrócą do kalendarza spotkań na żywo.

Tak wśród wystawców jak i zwiedzających nie zabrakło przedstawicieli z Polski. Dużym zainteresowaniem cieszył się stand firmy Galeria Brąz Janusz Mizera. Ta rzemieślnicza firma z Ludzimierza koło Nowego Targu pokazała urny z brązu i stali nierdzewnej oraz rozmaite akcesoria, które znalazły uznanie wśród klientów z Włoch, Francji, Węgier czy Niemiec. Jednak czy to przełoży się na konkretne zamówienia i kontrakty długoterminowe czas pokaże. Rynki poszczególnych krajów w tym sektorze różnią się między sobą znacznie, jeśli chodzi o estetykę i wykorzystanie akcesoriów.

Korespondencja z Bolonii: Ewa Trzcińska  –   ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego, prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech CAPI. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *