Dzień Polonii Rzymskiej

Polonia w Rzymie będzie miała nareszcie swój dzień i swoje święto. Pod patronatem św. Stanisława Kostki, który zmarł w Wiecznym Mieście 15 sierpnia 1568 roku w wieku zaledwie 18 lat i tutaj spoczywa (Kościół św. Andrzeja na Kwirynale), będziemy mogli corocznie świętować jako wspólnota polonijna naszą chlubną historię na ziemi włoskiej. Potrzebujemy jeszcze mocniej zjednoczyć się i zintegrować między sobą, poczuć się wspólnotą odpowiedzialną za wizerunek Polski i Polaków w Rzymie i we Włoszech. Ta wielowiekowa historia relacji między Polską i Italią, powinna być dla nas siłą w dążeniu do jedności, motywacją do odważnej integracji, bodźcem do wspólnej działaności i ogromną osobistą chlubą każdego mieszkającego w Rzymie Polaka.

Stowarzyszenie POLSKA W SERCU, zaprasza na piękny poloniny dzień. Wyruszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej na Mentorelli, miejsca częstych wizyt św. Jana Pawła II. Będzie to lekcja historii, wspólne pielgrzymowanie i na zakończenie dnia wspólna kolacja i biesiada w Domu Polskim na via Cassia 1200.

Swoim honorowym patronatem objął nasze polonijne święto J.E. Pan Janusz Andrzej Kotański, Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej.

Patronem medialnym jest portal Polacy we Włoszech.

Info i rezerwacja: +39/3246039985 Aleksander Nowak
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

69 − 60 =