Włochy: green pass covid – zmiany od 1 września

We Włoszech od 1 września 2021 wchodzą w życie kolejne obostrzenia. Paszport covidowy, czyli tzw. green pass będzie obowiązywał także w transporcie publicznym, oraz w szkołach i na uniwersytetach.

Samoloty, pociągi, autobusy i promy

Obowiązek przedstawienia green pass oprócz lotów na trasach międzynarodowych w Europie (poza UE zasady zmieniają się w zależności od kraju) został rozszerzony również na krajowe loty.

Ponadto green pass obowiązuje w pociągach dużej prędkości, intercity, pociągach dalekobieżnych, nocnych, w autobusach oraz na promach i statkach na trasach kursujących pomiędzy regionami (z wyjątkiem promów na trasie łączącej Sycylię z Kalabrią).

Natomiast w transporcie lokalnym nie obowiązuje green pass, czyli w pociągach lokalnych, autobusach miejskich i metrze.

Szkoły i uniwersytety

Obowiązek paszportu covidowego dotyczy nauczycieli, wykładowców i personelu szkolnego. Także studenci na uczelniach muszą okazać green pass. Nie dotyczy to jednak uczniów w szkołach niższego stopnia.

Korespondencja: Agnieszka B. Gorzkowska

Projekt jest finansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *