Konferencja online „Łączy nas Nauka” Stowarzyszenia Wspólnota Polska

Stowarzyszenie Wspólnota Polska pragnie zaprosić do udziału w konferencji Łączy nas Nauka – Sympozjum Nauki Polskiej w Świecie, która odbędzie się w formule online w terminie 9-11 grudnia 2021r.  


Celem Sympozjum Nauki Polskiej w Świecie jest przedstawienie osiągnięć naukowców polskich i polskiego pochodzenia, krzewiących naukę, kulturę i sztukę. Pragniemy wspierać obecność nauki polskiej na międzynarodowej arenie naukowej, jak również promować ją w świadomości Rodaków w kraju i poza jego granicami.
Wykład inauguracyjny wygłosi Krzysztof Matyjaszewski (J.C. Warner Professor of the Natural Sciences, Carnegie Mellon University, USA).


Wykłady plenarne wygłoszą:
I. Sesja nauk ścisłych i inżynieryjno-technicznych:
Irena Lasiecka (Department of Mathematics, University of Memphis, USA),
Izabela Łaba (Department of Mathematics, University of British Columbia, Canada),Marcin Ostoja-Starzewski (Department of Mechanical Science and Engineering, University of Illinois at Urbana-Champaign, USA).
II. Sesja nauk humanistycznych, społecznych i sztuki:
Tomasz Marek Mickiewicz (Aston Business School, Aston University, United Kingdom),
Krystyna Rutkowska (Uniwersytet Wileński, Litwa),Tamara Trojanowska (Department of Slavic Languages and Literatures, University of Toronto, Canada).

Oprócz sesji naukowych odbędą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli polonijnych organizacji naukowych oraz instytucji wspierających rozwój nauki.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej konferencji:http://wspolnotapolska.org.pl/sympozjumnauki/

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji i zgłaszania referatów za pomocą formularza na stronie:http://www.wspolnotapolska.org.pl/sympozjumnauki/2021/rejestracja.php
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *