Supersalone i Fuori Salone inspiracją dla uczestników misji z Zachodniopomorskiego

Supersalone – specjalne wydanie Il Salone del Mobile jeszcze trwają do 10 września. W tym roku wiosenne targi Il Salone del Mobile nie odbyły się, więc wymyślono inną formułę, która pozwoliła jesiennie spotkać się profesjonalistom branży design, meblarskiej czy urządzania wnętrz.  Targowe hale miały przypominać wnętrze … biblioteki, z której zwiedzający będą wybierać interesujące je pozycje.

Chcąc zapoznać się z włoskim rynkiem w tej branży Zachodniopomorskie, reprezentowane przez wicemarszałek Annę  Bańkowską i Małgorzatę Saar razem z Polską Izbą Biznesową we Włoszech CAPI i firmą Cristal Travelnet z Ełku przygotowało misję gospodarczą dla 10 przedsiębiorców z regionu właśnie podczas kilu pierwszych dni targów na Rho.

W ramach misji odbyła się konferencja Focus Day Polonia,  gdzie oprócz pani Anny Bańkowskiej słowa powitania przekazał wicekonsul Maciej Nowicki, a stronę włoską jako prelegent reprezentował Zeno Ronchetti, Ze.ro Design.  Uczestnicy mogli też dokładnie przyjrzeć się nowościom i tendencjom światowego designu, zapoznać z włoską kulturą biznesu oraz przeprowadzić wiele rozmów z biznesmenami z Italii. Przy prowadzeniu rozmów oraz w innych sprawach organizacyjnych  wspierały grupę tłumaczki Anna Wróblewska, Ewa Zielińska i Anna Skowronek.

Szczególne zainteresowanie wzbudziła wizyta studyjna w firmie Saraceni Design, gdzie właściciele państwo Saraceni powitali grupę, która mogła nie tylko zapoznać się z projektami wystawionymi na 300-metrowym showroomie, ale też nawiązać kontakty biznesowe dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Joanny Rejdych, Interior Designer. Po rozmowach włoska firma zdecydowała się na nawiązanie współpracy biznesowej z kilkoma polskimi strukturami, a kolejnym przekazano cenne kontakty.

Bardzo się cieszymy, że jako Polska Izba Biznesowa we Włoszech mogliśmy wesprzeć Zachodniopomorskie w organizowaniu misji. I choć czasu na jej przygotowanie było naprawdę mało i zważywszy jeszcze na okres urlopowy, możemy być zadowoleni z ostatecznego rezultatu. Jestem przekonana, że firmy wyjechały z Mediolanu bogatsze w wiedzę ogólną dotyczącą tendencji w branży, ale też i tę dotyczącą rynku włoskiego, który jest rynkiem trudnym bo bardzo dojrzałym i o wyjątkowo dobrze rozwiniętym designie – powiedziała nam Ewa Trzcińska, prezes PIBW CAPI

Kolejnym momentem poza targowym, oczywiście poza różnymi kulinarnymi ucztami, który zapadł uczestnikom misji w pamięć to spacer po mediolańskiej Brerze, która jako dzielnica artystów w tych dniach była świadkiem setek imprez Fuori Salone. To też zasługa Joanny Rejdych, która swoją wiedzą i umiejętnością jej przekazywania oczarowała słuchających.

Uczestnicy misji wrócili do swoich firm, bogatsi o mediolańskie doświadczenie. Targi Supersalone nadal trwają, stając się jesiennym świętem designu i przywracając życie miastu po pandemicznej ciszy.

Korespondencja: Ewa Trzcińska  –   ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego, prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech CAPI. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *