Polscy projektanci na pokazie Milano Satisfashion 2021 – relacja

Pierwszy „popandemiczny” Milano Fashion Week Wiosna-Lato 2022 już za nami! Znów jesteśmy pełni energii, optymizmu, wrażeń i pomysłów… Świat nabrał nowych form i kolorów, a ogromna machina światowej mody znów nabiera rozpędu!

Pokazy mody w ramach projektu Satisfashion odbyły się w suggestywnej scenerii Chiostro San Barnaba ostatniego dnia międzynarodowego eventu Milano Fashion Week. Event został przygotowany przez Kasię Stefanów z Mystyle-Events ze wsparciem Konsolatu Generalnego RP w Mediolanie.

Swoje najnowsze kolekcje zaprezentowali projektanci polscy i włoscy:

Poniżej opis wybranych propozycji z niedzielnego wybiegu w Mediolanie:

Robert Czerwik inspiruje mocnymi, kontrastowymi kolorami na tle klasycznej czerni, gdzieniegdzie duże i sztywne falbany stanowią jedyny frywolny akcent na sylwetce o wyraźnie silnej osobowości… Dominują suknie długie i obszerne.

Silk Epoque by Olga Ziemann oczarowuje publiczność zwiewnymi, subtelnymi jedwabiami. Jej sylwetki są kobiece, kreacje zmysłowe, które uzupełniają stylowe kapelusze. Elegancja i wyrafinowanie retrò gra główną rolę!

Magdalena Arłukiewicz i Aleksander Gliwiński zaskakują większą ekscentrycznością, prześwitem w czerni i asymetrią śmiało odkrywając ciało.

Julia Kurowska pokazuje dynamiczną, kreatywną i kolorową osobowość. Kawala-Surma to projektantka, która odważnie bawi się kolorami, deseniami, napisami i formą. Obszerne peleryny, płaszcze, czy treny otulają sylwetkę niczym skrzydła kolorowych motyli.

Angelika Józefczyk podkreśla miękkie kobiece formy i uroczą elegancję, którą zachwyciła mediolańską publiczność.

Pokaz cieszył się ogromnym powodzeniem, chociaż liczba miejsc na sali była ograniczona i obowiązywał Green Pass, i nawet ulewny deszcz nie odstraszył widzów, a wzdłuż arkad utworzyła się spora kolejka czekających…

Dziękujemy za zaproszenie Konsulatowi Generalnemu RP w Mediolanie na inspirujący pokaz mody stylistów polskich i włoskich i życzymy projektantom więcej takich sukcesów na włoskich eventach.

Poniżej galeria zdjęć w przypadkowej kolejności.

Korespondencja z Mediolanu: Agnieszka B. Gorzkowska

Projekt jest finansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
One thought on “Polscy projektanci na pokazie Milano Satisfashion 2021 – relacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *