Mediolan Youth4Climate: Greta Thumberg oskarża światowych liderów o pustosłowie

Mediolan dziś w centrum uwagi młodych aktywistów z całego świata, którzy spotkali się na konferencji Youth4Climat jeszcze przed PreCop26 planowanego na 31 października w Glasgow.

Na zaproszenie włoskiego Ministra ds. Transformacji Ekologicznej Roberto Cingolaniego do Mediolanu przybyło ponad 400 młodych ludzi wielu narodowości aby podjąć kolejną dyskusję na temat zmian klimatycznych. Po trzech dniach debaty powstanie dokument, który zostanie przedstawiony ministrom w obecności Prezydenta Republiki i premiera Draghiego. Ich „konkretne” propozycje ograniczenia globalnego ocieplenia zostaną następnie przekazane na szczycie Cop26 w Glasgow.

Greta Thumberg na konferencji Youth4Climate oskarża światowych liderów o pustosłowie „/…/to co słyszymy od tzw. liderów to słowa, które świetnie brzmią, ale jak dotychczas nie przyniosły żadnych rezultatów”, „od 30 lat słyszymy ciągle to samo”, a w odpowiedzi minister Cingolani dodaje, że „jest także kryzys globalnych nierówności społecznych, który ciąży na kryzysie klimatycznym, i daje odczuwać kryzys klimatyczny w inny sposób”
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *