Rzym: Akcja wspólnego sprzątania grobów naszych rodaków

Polonio – 24.10 .o godz. 10.00 Niedziela spotykamy się na cmentarzu Polskim przy Via Flaminia – Prima Porta. „Święto Zmarłych” – Bechler H.

Na cmentarzu płomyki złote i groby w chryzantemach. Ludzie przyszli tu z myślą o tych, których już nie ma. Wspominają drogie imiona, zasłaniają lampki przed wiatrem, dla tych bliskich wieńce zielone i bukiety jesienne pełne kwiatów.

POLONIO!!! Ten apel jest do Was . Zapraszamy serdecznie wszystkich do współorganizowania akcji sprzątania grobów. Podobnie jak w zeszłym roku i w tym roku pragniemy wspólnie z Wami spotkać się na cmentarzu Prima Porta w Rzymie by, uporządkować groby naszych rodaków.

Niech to spotkanie będzie momentem zadumy i pamięci dla wszystkich którzy odeszli ,dla naszych bliskich w kraju , których nie możemy odwiedzić osobiście ,dla wszystkich tych o których chcemy pamiętać i pozostają w naszych sercach. To symbol naszego małego wkładu dla naszych rodaków ,może kiedyś jakiś nieznajomy również na naszym grobie posprząta suche liście ,zapali znicz czy zwyczajnie się pomodli. To jest moment jedności ponad wszystkimi podziałami.

Prosimy o przyniesienie ze sobą środków czystości ,wiader, ścierek grabek , nożyczek do cięcia trawy i gałązek, również kto może zniczy.

Kontakt w razie pytań Ursula Golda – 3395337590
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + = 4