Spotkanie Polonijne online: Aleksandra Buczek

7.11. o godz.16.00 organizatorki Spotkań Polonijnych zapraszają na live z Panią Aleksandrą Buczek.

ALEKSANDRA BUCZEK sopran dramatyczny d’agilità o podwójnej narodowości, polsko -niemieckiej, urodzona na Śląsku, mieszkająca w Rzymie. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 8 lat (wiolonczela, fortepian), a następnie kontynuowała w klasie śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu, na Uniwersytecie Wrocławskim (muzykologia) oraz w Akademii Muzycznej we Wrocławiu (wokalistyka operowa). W wieku 23 lat, będąc jeszcze studentką akademii, zadebiutowała w Operze Wrocławskiej w partii Królowej Nocy z “Czarodziejskiego fletu” W. A. Mozarta rozpoczynając tym samym profesjonalną karierę solową. Laureatka licznych konkursów międzynarodowych, stypendystka Ministra Kultury i Sztuki, jak również Richard Wagner Stipendienstiftung (Bayreuth, Niemcy). W lipcu 2019 roku na zaproszenie Mythos Opera Festival Aleksandra Buczek zadebiutowała w partii Violetty Valery z “Traviaty” G. Verdiego w Teatro Antico Greco w Taorminie oraz w Teatro di Verdura w Palermo (Sycylia, Włochy) zdobywając uznanie publiczności oraz krytyki.

“Buczek była w stanie interpretować Violettę bardzo namacalnie w recytacji i śpiewie. Dzięki właściwościom swojego sopranu uszanowała osobowość wokalną postaci, której psychologia, tak jak chciał tego Verdi, wymaga trzech różnych typów interpretacji w trzech kolejnych aktach : w pierwszym interpretację soprano leggero (…), w drugim śpiewność soprano lirico (…), w trzecim brzmienie soprano drammatico. “ – Valentina Reito, INFORMASICILIA“Polski sopran, Aleksandra Buczek, gwiazda wieczoru, bardzo przekonująca Violetta” – GAZZETTA DEL SUD“Protagonistką był polsko – niemiecki sopran, Aleksandra Buczek, głos o pełnym i głębokim brzmieniu” – Lucio di Mauro, LA PRIMA PAGINAFinalistka XI Międzynarodowego Konkursu Muzycznego “Città di Airola” 2019.

W październiku 2018 wystąpiła w historycznej Aula Accademica konserwatorium Santa Cecilia w Rzymie (Włochy), prezentując z sukcesem arcytrudną scenę Abigaille z opery “Nabucco” G. Verdiego. W maju tego samego roku zadebiutowała w partii Giorgetty z “Tabarro” G. Pucciniego w Teatro Savoia w Campobasso (Włochy). Możliwość debiutu była jedną z nagród specjalnych, którą Aleksandra Buczek zdobyła rok wcześniej na 12° Międzynarodowym Konkursie Wokalnym “Cappuccilli / Patanè / Respighi” w Alessandrii (Włochy).

W maju 2017 z rąk Ines Salazar – sopranu światowej sławy – artystka otrzymała pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Dinu Lipatti w Rzymie (Włochy), wykonując brawurowo arie z “Normy” V. Beliniego oraz Odabelli z “Attyli” G. Verdiego. W 2016 na zaproszenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku Aleksandra Buczek wzięła udział w uroczystej sylwestrowej gali operowej.

“Aleksandra Buczek śpiewa z sukcesem “Casta dive” z “Normy” V. Beliniego” – Lukasz Rudzinski, TROJMIASTO.PL“ (…) wśród gości piękny sopran Aleksandry Buczek” – Sławomir Pietras, ANGORAW 2015 na zaproszenie festiwalu Music Fest Perugia (Włochy) Aleksandra Buczek wzięła udział w produkcji “Don Giovanniego”

W. A. Mozarta w partii Donny Anny, w której to zdobyła uznanie publiczności i krytyki w Narodnì Divadlo Brno (Czechy) w 2014 roku.“Aleksandra Buczek jako Donna Anna pełna dramatyzmu, niemalże eksplodująca (…). Była zachwycająca” – DER NEUE MERKERW 2015 artystka zadebiutowała w Staatstheater Nürnberg (Niemcy) jako Roxana w “Królu Rogerze” K. Szymanowskiego. W historycznej sali imienia Giuseppe Verdiego w Budapeszcie miała okazję zaprezentować się węgierskiej publiczności w wymagającym repertuarze bel canto – “Normie” V. Belliniego. W 2014 na zaproszenie sopranu o światowej renomie – Sylvii Sass -wzięła udział w obchodach 150 rocznicy urodzin Richarda Straussa w Accademia d’Ungheria in Roma (Włochy) wykonując pieśni z repertuaru niemieckiego kompozytora.“Jest wspaniałą śpiewaczką o ciepłym dolnym rejestrze, co sprawdza się idealnie w belcantowym repertuarze” – John Allison, OPERA Głos aksamitny o ciemnym zabarwieniu. Interpretuje z zaangażowaniem i wigorem” – Bruno Belli, classicaonlineW 2015 na zaproszenie festiwalu Music Fest Perugia (Włochy) Aleksandra Buczek wzięła udział w produkcji “Don Giovanniego” W. A. Mozarta w partii Donny Anny, w której to zdobyła uznanie publiczności i krytyki w Narodnì Divadlo Brno (Czechy) w 2014 roku. Aleksandra Buczek jako Donna Anna pełna dramatyzmu, niemalże eksplodująca (…). Była zachwycająca” – DER NEUE MERKERW 2015 artystka zadebiutowała w Staatstheater Nürnberg (Niemcy) jako Roxana w “Królu Rogerze” K. Szymanowskiego. W historycznej sali imienia Giuseppe Verdiego w Budapeszcie miała okazję zaprezentować się węgierskiej publiczności w wymagającym repertuarze bel canto – “Normie” V. Belliniego.

W 2014 na zaproszenie sopranu o światowej renomie – Sylvii Sass -wzięła udział w obchodach 150 rocznicy urodzin Richarda Straussa w Accademia d’Ungheria in Roma (Włochy) wykonując pieśni z repertuaru niemieckiego kompozytora.“Jest wspaniałą śpiewaczką o ciepłym dolnym rejestrze, co sprawdza sie idealnie w belcantowym repertuarze” – John Allison, OPERA CLASSICAONLINE.

Link do wydarzenia tutaj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

77 − 76 =