Trwa projekt „Polskie dumne kobiety na świecie”. Poszukiwani polscy fotografowie&fotografki na całym świecie

Projekt fotograficzny / Polskie dumne Kobiety na świecie .

Projekt powstał we Włoszech w Bolonii  pomysłodawca projektu  Aneta Malinowska – artystka i fotograf  z Bolonii

👉Projekt dotyczy  Polskich  kobiet na świecie – kobiety od 18 do 100 lat. Fotografów i fotografki z innych miast i z innych krajów, którzy  chcieliby przystąpić do projektu prosimy o kontakt. Projekt już  ruszył, co 3 miesiące z zebranego materiału będziemy publikować wystawę online.

👉 Używamy Hastag #polskakobietaswiat

………………………..NA CZYM POLEGA PROJEKT  *………………………………………..

Projekt ,,Polskie dumne Kobiety na świecie,, to obraz polskiej kobiety za granicą, która nigdy nie zapomniała o  swoich korzeniach i jest dumną Polką na  świecie. Zaleca się wykonywanie zdjęć  w  charakterystycznych  zakątkach danego miasta, jednak mile widziane będą też zdjęcia przy pracy lub z życia codziennego. Projekt polega na portretowaniu kobiet pochodzących z Polski, których losy tak się potoczyły, że żyją poza ojczyzną, w dowolnym miejscu na świecie. Celem jest zaprezentowanie w ujęciu przekrojowym zbiorowego portretu kobiet, świadomych swoich korzeni i odczuwających dumę ze swojego polskiego pochodzenia.

 Ważne. Polska kobieta w tym projekcie powinna mieć polskie akcenty: mogą to być polskie kolory lub inne akcenty, które przypominają polskość,   np. bukiet kwiatów biało czerwonych, ubrana na biało czerwono, z polska flagą, z polskim hasłem, z jakimkolwiek polskim szczegółem rozpoznawczym dla naszego kraju, z rzeźbą polskiego pisarza, a może podczas robienia pierogów? Liczę także na waszą fantazję. Ważne jest, żeby zdjęcie odzwierciedlało polskie klimaty.

Zdjęcia nie koniecznie indywidualnych kobiet, ale też w małych grupach.

Uwaga: Zdjęcia z dziećmi tylko z deklaracją zezwolenia na publikację podpisaną przez obojga rodziców.

……………………………………………………………………………………………………………………….

 👉 Zdjecie powinno zawierać:  imę i nazwisko osoby fotografowanej,  kraj i miasto przebywania/zamieszkania,  skąd pochodzi z Polski, np. Nadia Kowalska -Włochy/Bolonia . Studentka  21 lat pochodzi Z Wroclawia  …

👉Fotografowie, którzy przystąpią do projektu powinni wysłać swoje zdjęcie wraz z jego krótkim opisem np. Jan Kowalski /55 lat fotograf zawodowy/z pasji, na codzień zajmuje się …… Miejsce zamieszkania Włochy/Rzym. Pochodzi z Wrocławia

Przystąpiłem do projektu gdyż…….*podać dlaczego postanowiłeś dołączyć do projektu.

………………………………………………………………………………………………………………………

Poszukiwani fotografowie z różnych zakątków świata – każdy fotograf zgłoszony do projektu będzie zobowiazany wykonać 5 zdjęć w dobrej rozdzielczości, zdjęcia oczywiście wykonujemy aparatem fotograficznym. Zdjęcia co 3 miesiące będa uczestniczyły w wystawie online, oraz będa publikowane na portalu „Polacy we Włoszech” – www.polacywewloszech.com , w końcowym etapie projektu planowana jest także wystawa fotograficzna. Z każdego miasta do projektu zostanie wybrany tylko 1 fotograf.

ZDJĘCIA POWINNY BYĆ JAK NAJBARDZIEJ NATURALNE BEZ  drastycznych obróbek, OCZYWIŚCIE  dozwolone są  PODSTAWOWE  KOREKCJE  FOTOGRAFICZNE .

…………………………Projekt obecnie ma 5 partnerów…………………………………..

– Stowarzyszenie Kulturalne Insieme z Lazio, Fundacja Pokolenia Pokoleniom, Stowarzyszenie Policultura e.V , Polska Izba Biznesowa we Włoszech CAPI i portal informacyjny Polacy we Włoszech www.polacywewloszech.com

………………………………………………………………………………………………………………………..

Zgłoszenia i Zdjęcia przesyłamy na mail [email protected]

Więcej informacji na stronie FB: (17) Polskie Dumne Kobiety na świecie | Facebook

Jednak zaznaczam: zgoda na wzięcie udziału w sesji zdjęciowej w charakterze bohaterki fotografii jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na upowszechnianie wizerunku przedstawianej osoby, gdyż projekt zakończy się wystawą a zdjęcia będą udostępniane wraz z postami. Każdy fotograf będzie odpowiedzialny za zgodę fotografowanej osoby oraz zgodę na  rozpowszechnianie wizerunku związane z realizacją, upublicznianiem  i promocją projektu NA WSZYSTKICH POLACH EKSPLOATACJI, w szczególności w internecie, w druku, w filmach.

CHCESZ PRZYSTPIĆ DO PROJEKTU ALE NIE MA FOTOGRAFA W POBLIŻU: Prześlij swoje zdjecie, umieścimy je w albumie „nadesłane”. Pamiętajcie, koniecznie musi być polski akcent, skąd pochodzicie z Polski i gdzie obecnie mieszkacie wraz z imieniem i nazwiskiem.

Zapraszamy do wzięcia udziału.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

61 − 52 =