ZOOMARK INTERNATIONAL 2021 w Bolonii: w dniach 10-12 listopada odbyło się jedyne międzynarodowe wydarzenie roku 2021 dla sektora opieki nad zwierzętami domowymi

Tegoroczne bolońskie targi  ZOOMARK INTERNATIONAL 2021: zgromadziły ponad 450 wystawców z 44 krajów. Mimo ograniczeń pandemicznych, udało się zorganizować międzynarodowy ewent dla branży zajmującej się produkcją pokarmów dla zwierząt, różnego typu akcesoriów czy sektora usług.

Na targach w Bolonii duży nacisk położono na pokazanie nowości rynkowych czy tendencji pokazywanych na rozmaitych konferencjach.

Intensywnie pracowaliśmy nad organizacją tej edycji targów  – powiedział  Gianpiero Calzolari, prezes BolognaFiere, ponieważ uznaliśmy, że konieczne jest zaoferowanie sektorowi możliwości spotkania się po targach po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Serdeczne podziękowania dla  stowarzyszeń Assalco i Anmvi, dla  firm, które uwierzyły w sukces imprezy biorąc w niej udział,  a także do operatorów z całego świata, którzy przyjechali do Bolonii. Sukces tej edycji jest dla nas zachętą do realizacji nowych celów i podejmowania nowych międzynarodowych wyzwań.

Stoiska firm Zoomark
Stoisko polskiej firmy
stoiska USA
Pet Vision – wystawa nowości

Dane dotyczące sektora, przedstawione w 14. Raporcie ASSALCO-ZOOMARK podczas inauguracyjnej konferencji, podkreślają pozytywny trend w branży.  Raport, który analizuje rynek i główne trendy społeczno-kulturowe w świecie zwierząt domowych we Włoszech, wykazał, że w roku kończącym się rynek karmy dla psów i kotów we Włoszech osiągnął obroty w wysokości 2 431 mln euro (wzrost o 8%).  Zgodnie z szacunkami, we Włoszech jest ponad 62 mln zwierząt domowych, z czego prawie 30 mln to ryby, ponad 16 mln to psy i koty, 13 milionów to ptaki i ponad 3,5 miliona to małe ssaki i gady.

W czasie targów zorganizowano wystawęPet Vision„, poświęconą produktom wprowadzonym na rynek w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy.

Wśród 450 było kilka firm z Polski, jednak nie były one widoczne dla odwiedzających jak firmy z USA czy Wielkiej Brytanii, które zjednoczyły się w ramach stanowisk narodowych z silnym zaznaczeniem swojego pochodzenia i były doskonale przygotowane marketingowo do targów.

Kolejne spotkanie branży na ZOOMARK INTERNATIONAL  w Bolonii w maju 2023 roku.

Korespondencja: Ewa Trzcińska –   ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego, prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech CAPI. Kontakt [email protected]

Pokaz usług fryzjerskich
Stoisko z akcesoriami dla zwierząt
Stoisko z podświetlaną karmąDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1