Mediolan – Wystawa i katalog „Gustaw Herling: portret epoki”


Wystawa i katalog „Gustaw Herling: portret epoki” na przeglądzie obrazów, tekstów i dokumentów, przedstawiają wieloaspektowy obraz na styku życia i pracy pisarza, jednego z najwybitniejszych w Europie XXw.

Projekt zrealizowany we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Mediolanie powstał w sezonie, który otworzył we Włoszech nowe horyzonty dla studiów nad twórczością Gustawa Herlinga, wraz z publikacją w 2019 roku w stulecie jego urodzin, „Meridiano” Herling Etyka i literatura Świadectwa, pamiętniki, historie.

Celem przedsięwzięcia jest przekazanie szerszej publiczności portretu epoki w oczach jednego z jej bohaterów: gdzie spotykają się historia, świadectwo i literatura, oraz ideały i wartości etyczne, którymi się kierował pisarz. Głęboko ludzkie spojrzenie Gustawa Herlinga wnika w historię i będzie towarzyszyć odwiedzającym wystawę i czytelnikom katalogu w podróży przez czasy i miejsca, w których żył, poprzez swoje prace, w „podwójnym zaangażowaniu” pisarza, między Polską a Włochami, ojczyznami jego życia.

Rejestracja obowiązkowa: [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *