Sezon dla narciarzy już rozpoczęty, ale od 1 stycznia ważne zmiany we Włoszech

Konferencja online  w dniu 16 grudnia: Bezpieczeństwo na stokach we Włoszech – aspekty prawne

Od lat Polacy są najliczniejszą grupą obcokrajowców na włoskich stokach.  I to właśnie z myślą o nich Polska Izba Biznesowa we Włoszech CAPI razem z ekspertami z Kancelarii Franzosi Dal Negro Setti w Mediolanie zaprasza na konferencję poświęconą prawnej stronie delektowania się uprawianiem sportu w Alpach włoskich.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Polaków, którzy jeszcze przed pandemią tak licznie przyjeżdżali na narty do Włoch i chcąc aby urlop był rzeczywiście udany postanowiliśmy z adwokat Agnieszką Janusz i Agatą Sobol, ekspertkami z Kancelarii Franzosi Dal Negro Setti  oraz z Rafałem Szywalskim, ekspertem ubezpieczeniowym objąć swoistym parasolem ochronnym naszych szusujących rodaków, informując ich jak zachować się na stoku w trudnym momencie i jak się zabezpieczyć, aby nie łamać przepisów. Marek Traczyk, prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej opowie o właśnie zakończonej przygodzie na włoskich stokach, które zna od lat, organizując grupy polskie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji na darmową konferencję, po której nasi eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Chciałabym też w tym miejscu podziękować naszemu partnerowi technicznemu Tomaszowi Bugajskiemu z firmy Kiss The Rat za wsparcie– powiedziała Ewa Trzcińska, prezes PIBW CAPI

Jakie zasady i przepisy obowiązują narciarzy i snowboardzistów? Jak się zachować w razie kolizji na śniegu? – na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdą zainteresowani w trakcie konferencji. Mowa też będzie o nowościach prawnych, które zaczną obowiązywać od 1-wszego stycznia 2022r. ( m.in. obowiązek noszenia kasku dla młodzieży do 18 roku życia, obowiązkowe ubezpieczenie OC, a także zakaz picia alkoholu lub używania innych substancji psychotropowych).

 Mec. Agnieszka Janusz opowie o swoim doświadczeniu z prowadzenia spraw za odpowiedzialność w przypadku wypadków narciarskich oraz dokładnie określi m.in. co należy zrobić zaraz po kolizji czy jak najlepiej zabezpieczyć prawnie swoje roszczenia? Dlaczego przy uszczerbku na zdrowiu najlepiej jest poddać się badaniu przez biegłego sądowego we Włoszech? Jak we Włoszech kalkuluje się stopień uszczerbku na zdrowiu – na te i wiele innych pytań odpowie mec. Agata Sobol, która przybliży też specyfikę włoskiego procesu cywilnego, terminy obowiązujące w przypadku konieczności złożenia pozwu, czy też konieczności złożenia skargi karnej.

Link do rejestracji na konferencję:

Więcej informacji:

Przed sezonem zimowym – ważne informacje dla narciarzy we Włoszech. Konferencja online w dniu 16 grudnia: Bezpieczeństwo na stokach we Włoszech – aspekty prawne – Polska Izba Biznesowa we Włoszech (capiplit.eu)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *