Wenecja: 1° miejsce w rankingu najlepszych miejsc na świecie na zakup domu na wakacje. Od 2022 roku liczba turystów ograniczona

La Serenissima Wenecja bije kolejny rekord, dobra wiadomość dla ewentualnych inwestorów. Dziennik IlSole24Ore publikuje światowy ranking 10 najbardziej popularnych miejsc na zakup domu na wakacje. Według danych zebranych przez Compare the Market, największą popularnością spośród analizowanych miejscowości na świecie cieszy się Wenecja! Główne wskaźniki brane pod uwagę w rankingu to: jakość życia, działalność, kultura, klimat i bezpieczeństwo.

Warto zwrócić uwagę, że średnia cena domu za metr kwadratowy w Wenecji wynosi 4209 euro a średni koszt utrzymania 4-osobowej rodziny we wrześniu 2021 r. wynosił 3151 euro.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły: Paphos (Cypr), Abu Dhabi (Emiraty Arabskie), Dubaj (Emiraty Arabskie) i Funchal (Portugalia), Corfù (Grecja), Las Palmas (Hiszpania), Santa Cruz (Hiszpania), Larnaca (Cypr), Marbella (Hiszpania) …. Natomiast Rzym znalazł się dopiero na 37 miejscu.

Tymczasem burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro zapowiedział, że od 2022 roku ruch turystyczny w mieście będzie regulowany. Burmistrz wyjaśnił, że dla mieszkańców, a także dla tych, którzy zatrzymują się w hotelach, miasto będzie nadal dostępne, natomiast trzeba uregulować przepływ turystów, którzy przyjeżdżają na krótką wycieczkę. Liczba „jednodniowych” turystów będzie więc ograniczona, w zwiazku z czym wjazd do miasta może być przesunięty na najbliższy możliwy termin. Wkrótce władze miasta poinformują o systemie rejestracji.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *