Ile kosztuje wyjazd na obóz młodzieżowy we Włoszech? Cena może Was zaskoczyć

Wysyłając dziecko na kolonie we Włoszech, warto pomyśleć o wyborze odpowiedniego kurortu. W tym artykule przedstawiamy kilka ciekawych miejscowości, w których warto spędzić wakacje oraz garść inspiracji dotyczących miejsc, które trzeba zobaczyć.

Jeśli obóz młodzieżowy we Włoszech to tylko w Rimini – idealne miejsce na wypoczynek i świetną zabawę

Jest to kurort charakteryzujący się pięknymi plażami, licznymi atrakcjami, a ponadto jest miejscem tętniącym życiem. Strefa zabawy, a także wiele miejsc na dogodny wypoczynek to kolejne atuty tej lokalizacji.

Miejscowość jest jedną najchętniej wybieranych przez organizatorów obozów młodzieżowych we Włoszech. Tamtejsze parki rozrywki – Mirabilandia i Aquafan, sprawią, że młodzi ludzie na pewno będą czerpać mnóstwo radości z takiego wyjazdu, a na dodatek wypoczną, aktywnie spędzając czas.

Ile kosztują kolonie we Włoszech?

Biorąc pod uwagę ilość atrakcji i miejsc, jakie można zwiedzić podczas kolonii we Włoszech, można stwierdzić, że ceny są bardzo atrakcyjne, ponieważ wahają się między 2100-2900 złotych. Poszukując wymarzonej oferty, warto zapoznać się z propozycjami doświadczonych biur turystycznych, takich jak KochamWakacje.pl które od lat organizują obozy we Włoszech.

Miejsca, które warto zobaczyć, wybierając się na obóz młodzieżowy do Włoch

Riwiera Adriatycka jest niczym innym jak wybrzeżem bogatym w szerokie i piaszczyste plaże. Obejmuje ona miasta, takie jak San Marino, Rimini oraz Wenecję. Pomimo tego, że te miejscowości oddalone są od siebie nawet o paręset kilometrów, organizatorzy obozów młodzieżowych we Włoszech często zabierają swoich podopiecznych na całodniowe zwiedzanie tych niezwykłych miejsc.

San Marino – najważniejsze zabytki

  • Piazza della Liberta – najważniejszy plac miasta, skąd rozciąga się przepiękny widok na wzgórza regionu Emilia-Romania.
  • Pallazzo Publico – średniowieczny budynek i jednocześnie siedziba parlamentu. Konstrukcja zwieńczona jest piękną zegarową wieżą.
  • Bazylika – budowla z 1855 roku ozdobiona kolumnami korynckimi. W jej wnętrzu znajduje się relikwia św. Marinusa, który był założycielem San Marino.
  • Zabytkowa dzwonnica – pochodzi z 600 roku i stanowi część znajdującego się tuż obok kościoła św. Piotra z XVI wieku.
  • Twierdza La Rocca o Guaita – zamek z XI wieku, znajdujący się na samym szczycie Monte Titano.

Wenecja – jakie miejsca trzeba koniecznie zwiedzić?

  • Plac św. Marka – znajdują się tam cudowne zabytki, np. Bazylika, taras widokowy przy Loggia del Cavalli i dzwonnica.
  • Pałac dożów – budowla z XV wieku, będąca kiedyś siedzibą tajnej policji oraz sądu.
  • Most westchnień – most ten wedle romantycznych pisarzy służył jako droga skazańców, którzy wówczas mieli wzdychać, okazując tym samym ostatnią ukochaną dla nich chwilę wolności.
  • Riva degli Schiavoni – nabrzeże, przy którym usytuowane są historyczne pałace oraz kościoły.

Co jeszcze warto zobaczyć, będąc na obozie we Włoszech?

Bez względu na to, czy wpisujemy w wyszukiwarkę takie zapytania, jak obozy młodzieżowe do Włoch czy obóz młodzieżowy Włochy, nie można być w słonecznej Italii i nie zwiedzić stolicy tego kraju, czyli Rzymu. Cenione biura turystyczne każdorazowo zapewniają uczestnikom obozów młodzieżowych we Włoszech wycieczkę do tego urokliwego miejsca. Można w nim zobaczyć znane na całym świecie zabytki, takie jak Koloseum, Fontannę Di Trevi, Forum Romanum czy Kaplicę Sykstyńską.

Nie należy zapominać również o dostępnych we Włoszech ośrodkach sportowych, dzięki którym można uprawiać rozmaitą aktywność fizyczną.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.