Włochy, 1 kwietnia i nowe rozporządzenia anty Covid

Od 1 kwietnia we Włoszech zmieniają się rozporządzenia anty Covid.

Dzisiaj kończy się wyjątkowy stan w kraju, znikają oznaczenia kolorów regionów, przestaje istnieć naukowy komitet techniczny i nie będzie już nadzwyczajnego komisarza.

Green Pass nie będzie wymagany w sklepach, urzędach, bankach, na poczcie, w hotelach czy b&b, u fryzjera czy tabaccaio (sklep z gazetami, papierosami itp), w muzeach, biblotekach, parkach archeologicznych. Również do autobusu czy metra będzie można wejść bez zielonego certyfikatu (obowiązkowa maseczka Ffp2).

Green Pass base obowiązuje w poicągach dalekobieżnych takich jak Frecciarossa, Frecciargento, Frecciabianca, Intercity, Intercity Notte, Eurocity, Euronight, Freccialink, Italo.

Konsumpcja na zewnątrz barów, restauracji, pizzerii itd. będzie odbywać się bez okazania Green Passa, natomiast we wnętrzu lokali gastronomicznych trzeba będzie okazać certyfikat.

Na stadionach, w halach sportowych, itp. obowiązuje Green Pass.

Kto miał kontakt z osobą chorą na koronawirusa nie będzie musiał iść na kwarantannę, ale podda się samokontroli przez 10 dni, podczas której będzie musiał nosić maseczkę Ffp2. Osoby pracujące w placówkach sanitarnych, codziennie przez pierwsze 5 dni od kontaktu z osobą pozytywną będą musiały wykonywać test.

Kto zachorował na Covid 19 pozostanie w izolacji i po 7 dniach (osoby zaszczepione) lub po 10 dniach (osoby niezaszczepione) będzie musiał wykonać test.

Noszenie masek będzie obowiązywać do 1 maja.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *