Życzenia na Dzień Polonii i Polaków za Granicą od Ministra Jana Dziedziczaka

Już od 20 lat, 2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą, święto łączności z Ojczyzną 20 milionów Rodaków, którzy Polskę noszą w sercu pod wszystkimi szerokościami geograficznymi.

Z tej okazji Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą,  Minister Jan Dziedziczak składa Wszystkim zamieszkałym poza krajem Rodakom życzenia szczęścia w życiu osobistym i rodzinnym, sukcesów zawodowych i społecznych oraz satysfakcji z działalności dla Ojczyzny, dziękując Państwu za reprezentowanie Polski oraz głoszenie jej dobrego imienia na świecie. Link tutaj.

W nawiązaniu do rocznic związanych z polskim hymnem narodowym, Minister J. Dziedziczak zaprosił- wraz z Radiem dla Ciebie -Polonię ze świata do wspólnego wykonania „Marszu Polonii”, XIX-wiecznej wersji Pieśni Legionów, śpiewanej do melodii ukraińskiej dumki.  Projektowi, symbolizującemu solidarność Polski z Ukrainą walczącą z rosyjskim najeźdźcą, udzieliła głosu znamienita polska śpiewaczka ukraińskiego pochodzenia Olga Pasiecznik oraz 32 artystów z 17 krajów świata.

W ten sposób tradycyjny hymn Polonii stał się pieśnią solidarności, wiary w zwycięstwo i nadziei na pokój.

Posłuchajmy:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *