Kilka dni temu pisaliśmy o nowej publikacji na polskim rynku, o książce Stefanii Auci pt. Sycylijskie Lwy (link TUTAJ).
Wraz z wydawnictwem W.A.B. ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania są 3 książki tej autorki.
UWAGA! Tym razem konkurs tylko na terenie Polski. Wygrane książki wysyłamy tylko na polski adres.
Prosimy pisać odpowiedzi TYLKO w komentarzach pod tym postem. Odpowiedzi na portalach społecznościowych nie będą uznawane.
Oto pytanie konkursowe:
„Sycylijskie lwy” zekranizuje dla Disney+ Paolo Genovese, reżyser „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Jaka jest twoja ulubiona ekranizacja dowolnej książki i dlaczego?
Na odpowiedzi w komentarzach pod postem czekamy do soboty 23 lipca br. do godziny 24.00.
Trzech zwycięzców zostanie wyłonionych przez sponsora konkursu, Wydawnictwo W.A.B.
Wyniki konkursu ogłosimy w piątek 29 lipca br.
Film „Pod słońcem Toskanii” z 2003 roku..(choć książka zdecydowanie lepsza) ale z przyjemnością oglądałam znane i nieznane mi miejsca…film ma też polskie elementy jak choćby murarze dorabasjący sobie we Włoszech a wśród nich profesor…a najważniejsze że bohaterka znała Miłosza…
Nasza rodzinną ulubioną ekranizacją książki jest film ” Mikołajek”. Zabawne perypetie grupy chłopców, najpierw zostały przezytane z zapałem. Film zabawny, oddający klimat dziecięcej przyjaźni i wspólnych figli. Aż chce się do tej grupy dołączyć i biec do klasy mijając w korytarzu Rosoła. Przypomina mi moje dzieciństwo i ganianie po podwórku od rana do nocy. Ja mogę wrócić na chwilę do tych czasów, a moje dzieciaki zobaczyć, że nic nie zastąpi bycia razem.
Ekranizacje książek zawsze mnie ciekawiły: będzie lepsza od książki, uchwyci coś co ja czytając przeoczyłam?
Czasami wersja filmowa intrygowała mnie i wtedy ekranizacja mobilizowała po sięgnięcie po książkę.
Jaka najbardziej mi się podobała? Było ich naprawdę dużo, może tylko wymienię ostatnie…
„Na Zachodzie bez zmian”, adaptacja dla Netflix wojennej powieści Remarque’a z Danielem Brühlem w roli głównej. Widziałam wcześnie inną ekranizację, ta ostatnia też mnie zachwyciła – tragedia młodych chłopców, którzy dojrzewają zbyt szybko jako żołnierze na froncie I wojny światowej jest niestety tak aktualna, że obezwładnia…