Ogłoszenie wyników konkursu z książką STEFANII AUCI PT. SYCYLIJSKIE LWY

15 lipca br. ogłosiliśmy konkurs związany z Włochami. Do wygrania była książka Stefanii Auci pt. Sycylijskie lwy (link do konkursu tutaj).

Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Poniżej lista osób wybranych przez Wydawnictwo W.A.B, które wygrały książkę Stefanii Auci pt. Sycylijskie lwy:

  1. Mażenka Marzka i wypowiedź: Film „Pod słońcem Toskanii” z 2003 roku..(choć książka zdecydowanie lepsza) ale z przyjemnością oglądałam znane i nieznane mi miejsca…film ma też polskie elementy jak choćby murarze dorabasjący sobie we Włoszech a wśród nich profesor…a najważniejsze że bohaterka znała Miłosza…

2. Majka i wypowiedź: Nasza rodzinną ulubioną ekranizacją książki jest film ” Mikołajek”. Zabawne perypetie grupy chłopców, najpierw zostały przeczytane z zapałem. Film zabawny, oddający klimat dziecięcej przyjaźni i wspólnych figli. Aż chce się do tej grupy dołączyć i biec do klasy mijając w korytarzu Rosoła. Przypomina mi moje dzieciństwo i ganianie po podwórku od rana do nocy. Ja mogę wrócić na chwilę do tych czasów, a moje dzieciaki zobaczyć, że nic nie zastąpi bycia razem.

3. Ewa i wypowiedź: Ekranizacje książek zawsze mnie ciekawiły: będzie lepsza od książki, uchwyci coś co ja czytając przeoczyłam?
Czasami wersja filmowa intrygowała mnie i wtedy ekranizacja mobilizowała po sięgnięcie po książkę.
Jaka najbardziej mi się podobała? Było ich naprawdę dużo, może tylko wymienię ostatnie…
„Na Zachodzie bez zmian”, adaptacja dla Netflix wojennej powieści Remarque’a z Danielem Brühlem w roli głównej. Widziałam wcześnie inną ekranizację, ta ostatnia też mnie zachwyciła – tragedia młodych chłopców, którzy dojrzewają zbyt szybko jako żołnierze na froncie I wojny światowej jest niestety tak aktualna, że obezwładnia…

Serdecznie gratulujemy wygranej.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *