Trendy wnętrzarskie 2022 – jakie wnętrza są modne?

W 2022 roku nowoczesne wnętrza będą budowane w bardziej klasycznym stylu. Jednocześnie nie należy zapominać, że opierają się one na naturalnych i prostych formach. Elementy dekoracyjne, takie jak tekstylia i materiały meblowe o różnych wzorach, fakturach i dekoracjach, tworzą ciepłe i przytulne przestrzenie. Naturalne plecionki na sofach o okrągłych kształtach można dodać do klasycznego wnętrza, co sprawi, że stanie się ono przytulne.

Jak urządzić wnętrze

Rok 2022 to przede wszystkim biel i światło, z naciskiem na mniejsze przestrzenie w budynkach mieszkalnych. Widać tu połączenie skandynawskiej bohemy z japońskim minimalizmem, a także powrót do natury. Zastosowanie brązowych i beżowych tkanin w połączeniu z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno i metal, tworzy przytulne, pełne osobowości przestrzenie mieszkalne. W innowacyjnych wnętrzach mniej chodzi o charakter pomieszczenia, a bardziej o jego zręczność do dopasowania się do wszystkich Twoich potrzeb. Projektanci uwielbiają wykorzystywać wielofunkcyjne, modułowe meble, które zapewniają dużo prywatności + zachęcają do spotkań towarzyskich między przyjaciółmi i rodziną.

A co z plecionką, czy powróciła?

A jeśli szukasz wyjątkowego i sprawdzonego, a zarazem innowacyjnego sposobu na podkreślenie swojego wizerunku, powinieneś wypróbować modny wzór plecionki. Plecione meble dodają wnętrzom bezpretensjonalnego i subtelnego uroku. Klasyczny warkocz wiedeński jest jednym z obrazkowych wzorców, który po raz kolejny pojawia się w ornamentyce m.in. części przedniej komód oraz oparć czy też siedzisk foteli, oraz krzeseł. Słynny warkocz wiedeński, a także juta, wiklina, trawa morska i rattan z wielkim rozmachem wkroczyły do salonów. Ekologia to obecnie najważniejszy trend w projektowaniu wnętrz. Przenosi charakter i jego wszelkie style do domów, co sprawia, że można posłużyć się naturalnymi materiałami do stworzenia wnętrza, które spełni nasze najważniejsze potrzeby, ale też upodobania, a także pomoże nam się w pełni zrelaksować.

Fotele i kanapy w 2022 roku do wnętrz

Meble wypoczynkowe z tego roku charakteryzują się majestatycznym wyglądem, zaokrąglonymi kształtami i wygodną tapicerką. Sofy, kanapy i fotele we wnętrzach są wizualnie podkreślone przez ich opływowe linie, które tworzą przytulną atmosferę. Najmodniejsze formy powinny być nie tylko przyjemne dla oka, ale także sprzyjać relaksowi, zapewniając poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Tapicerka z błogich w dotyku materiałów w różnych odcieniach beżu, bieli i pastelowych brązów oraz miękkie oparcia, oraz wygodne poduszki, a także dość dużych gabarytów pufy na podnóżki to cechy, dzięki którym meble powinny wizualnie unosić się tuż nad ziemią, abyśmy mogli usiąść na nisko zawieszonych kanapach, sofach i fotelach. Niełatwo jest nadać domowi luksusowy wygląd.

Nowoczesny wygląd można stworzyć dzięki nietypowym meblom w salonie. W tej chwili nadszedł czas na zaokrąglone i faliste kształty różnych elementów takich jak stoły, szafki, komody i dywany. Takie nowoczesne wyposażenie wnętrza sprawi, że nawet minimalistyczne mieszkanie stanie się niezwykle przytulne, ale też bardzo funkcjonale i takie, w którym będziemy uwielbiali przebywać.

Artykuł powstał we współpracy z ordesign.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *