Kanada: Hubert Hurkacz pokonał Australijczyka Nicka Kyrgiosa 7:6, 6:7, 6:1 w ćwierćfinale turnieju ATP w Montrealu

12 sierpnia Hubert Hurkacz walczył o półfinał turnieju ATP w Montrealu, w meczu zmierzył się z Nickiem Kyrgiosem, tegorocznym finalistą Wimbledonu i zwycięzcą w zeszłym tygodniu ATP 500 w Waszyngtonie.

Mecz był bardzo zacięty już od pierwszych akcji, Hurkacz wykorzystując liczne błędy Australijczyka, wygrał mecz w 3 setach.

Nick Kyrgios podczas meczu wyraźnie stracił koncentrację i zaczęły mu puszczać nerwy, wdając się w dyskusję z sędzią za przerwanie gry przez prawie 10 min między drugim i trzecim setem spowodowaną  „toilet break” Hurkacza, który był zbyt długi według Kyrgiosa mimo, że dozwolnym przez regulamin turnieju.

W półfinale rywalem polskiego tenisisty będzie Norweg Casper Ruud.