Marzysz o niezapomnianych wakacjach we Włoszech? Postaw na czarter jachtów!

Słoneczna Italia to kraj oliwy z oliwek, wspaniałych makaronów oraz cudownej pizzy. Jeśli marzą Ci się wakacje pod żaglami na słonecznym włoskim wybrzeżu, to czarter jachtu i rejs po najbardziej znanych zakątkach Morza Śródziemnego będzie wspaniałym pomysłem. Oto kilka argumentów potwierdzających tezę, że czarter jachtu we Włoszech to wspaniały pomysł na atrakcyjne wakacje!

Krajobraz Włoch – oto dlaczego warto postawić na czarter jachtu!

Italia, czyli Republika Włoska, to państwo o bardzo różnorodnym krajobrazie, które zaskakuje na każdym kroku. Znaleźć tu można niesamowite góry oraz cudowne jeziora. Jednak to, co najbardziej zaskakuje i zachwyca, to urozmaicona i bogata linia brzegowa, która liczy aż 7600 km. Bez najmniejszego problemu znajdziemy tam urocze miasteczka oraz malownicze wysepki.

Zachodnie wybrzeże Półwyspu Apenińskiego jest podzielone wieloma zatokami i skalistymi przylądkami. Wybrzeże wschodnie natomiast charakteryzuje się wąskim pasem nizin nadmorskich. Włoskie wyspy, o łącznej powierzchni 50 tys. km2, to szósta część całkowitej powierzchni kraju. Nie zapominajmy też, że Włochy to kolebka renesansu – najpiękniejszej epoki w historii kultury europejskiej.

Wynajem łodzi we Włoszech i jego koszta

A gdyby tak wynająć jacht i wypłynąć w najpiękniejszy rejs po błękitnych wodach Morza Śródziemnego? Czy w naszej głowie nie roi się od widoków kolorowych miasteczek Wybrzeża Amalfitańskiego, takich jak Positano, Amalfi, Ravello czy ikonicznych miasteczek należących do Cinque Terre? Najlepsze, co możesz zrobić, to wyczarterować jacht i wyruszyć na niezapomniane wakacje we Włoszech, aby poznać najpiękniejsze nadmorskie miasteczka wepchnięte w skaliste wybrzeża.

Propozycji czarteru jachtów motorowych lub żaglowych we Włoszech jest bardzo wiele, a naszym wyborem będzie zapewne kierował budżet oraz ilość osób chętnych na rejs. Przykładowo, czarterując jacht na tydzień dla 8 osób na Sardynii, w porcie Olbia (w sezonie wakacyjnym) należy liczyć się z kosztami oscylującymi w okolicy 4 tys. euro. Warto pamiętać, że w cenie wynajmu łodzi nie jest zawarta opłata za ewentualne wynajęcie skippera oraz sprzątanie i przygotowanie łodzi do naszego rejsu – wszystkich niezbędnych informacji o czarterze jachtów we Włoszech udzieli GlobTourist.

Dlaczego warto wybrać czarter jachtów we Włoszech?

Czarter jachtów we Włoszech jest genialnym pomysłem na spędzenie urlopu z paczką znajomych albo rodziną. Żeglując, możemy w przystępny i darmowy sposób zwiedzić wiele włoskich wysp i zatok, nawet tych, do których nie docierają komercyjne promy wycieczkowe. Ponadto spędzamy urlop bez zbędnego zgiełku i gwaru, jakie mają miejsce w zatłoczonych turystycznych miasteczkach. Jesteśmy tylko my, woda oraz wiatr: to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą oczyścić swój umysł i odpocząć psychicznie od stresującej pracy. To również niezapomniana przygoda dla dzieci, które będą mogły poczuć się jak bajkowy pirat, przemierzając wodne akweny wokół Włoch.

Dodatkowo możesz zwiedzić wiele wspaniałych włoskich portów, które nie tylko słyną ze wspaniałej kuchni, ale napawają pięknym widokiem, np. prowincja Cinque Terre czy Wybrzeże Amalfitańskie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz się do Toskanii, Sycylii czy Sardynii, Włochy to kolebka i ziemia obiecana żeglugi.

Pamiętaj również, że jeśli zdecydujesz się na wynajem jachtu bez skippera, niezbędny będzie we Włoszech dokument ICC (International Certificate of Competency). To międzynarodowy certyfikat umiejętności żeglarskich, który jest potwierdzeniem kwalifikacji do prowadzenia łodzi turystycznych, w zakresie podanym na certyfikacie (standardowo do 10 lub 24 metrów długości).
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *