Jak zrobić teatrzyk dla dzieci w domu?

Dzieci uwielbiają się bawić. Wystarczy zapytać dowolnego trzylatka, co chce robić. Odpowiedź w większości przypadków brzmi: „Chcę się bawić”. Istnieją nieograniczone możliwości tworzenia scenariuszy zabaw. Zawsze cieszymy się widząc nieskończoną wyobraźnię dzieci, czy to bawiąc się samochodami, pociągami, robiąc smoothie lub naleśniki. Jeśli masz szczęście i mieszkasz w cieplejszym klimacie, zabawa na świeżym powietrzu jest najlepsza. Jeśli jednak utknąłeś w chłodniejszych miesiącach, nie ma lepszego sposobu niż stworzenie teatru w domu. Celem tego postu jest pokazanie, jak stworzyć domowy teatr dla dzieci, który nie wymaga żadnych kosztów, jest bezproblemowy w konfiguracji i zapewnia mnóstwo rozrywki zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Dziecięca radość

Dziecięca wyobraźnia to wspaniała rzecz. Biorąc pod uwagę nasze gorączkowe życie, my jako dorośli, zapominamy jak korzystać z tego daru. Pozwólcie im być dziećmi. Nie traktuj ich protekcjonalnie. Zawsze ważne jest, aby „iść z prądem” i nie być rygorystycznym w przestrzeganiu konkretnej historii. To jest właśnie piękno dziecięcej zabawy. Nie ma też znaczenia, czy dzieci są głośne, czy ciche. Idź z linią opowieści i pozwól im być dziećmi.

Zwróć uwagę na produkcję teatralną dla dzieci w Twoim mieście. To świetny sposób na spędzenie kilku godzin, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie zabierałeś dzieci. W ten sposób dzieci mogą jeszcze bardziej odnieść się do zabawy w teatr w domu. Czasami możesz być w stanie dostać się na darmowy pokaz lub świetną ofertę na produkcję teatralną, więc nie musi to być drogie.

Domowy teatrzyk dla Dzieci

Po pierwsze, musisz pomóc dzieciom wybrać miejsce na ich scenę. To miejsce może być w domu lub na zewnątrz – wszystko zależy od Ciebie! Podwórka, sale zabaw, garaże, pokoje rodzinne i piwnice – wszystkie te miejsca są równie dobre do wystawienia sztuki w domu. Niezależnie od wybranej lokalizacji, nie musi być ona wymyślna.

Potrzebujesz tylko miejsca, które można udekorować  i które ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wykonawców i być może małą publiczność. Niech dzieci zdecydują, gdzie powinna siedzieć publiczność i gdzie powinni występować aktorzy. Jeśli przestrzeń na to pozwala, rozważ zawieszenie kilku zasłon z prześcieradła na drążku i dodanie świateł sznurkowych, aby podkreślić obszar sceny. Gotowe! Masz scenę dla swojej sztuki teatralnej! W trakcie dyskusji i podejmowania decyzji dotyczących historii, dzieci mogą udekorować scenografię.

Dekoracje mogą obejmować rysunki miejsc związanych z historią, projekty rzemieślnicze, rośliny domowe lub inne przedmioty, które pomogą stworzyć scenę. Teraz nadszedł czas, aby naprawdę podkręcić kreatywność w przedstawieniu teatralnym! Kiedy każde dziecko wybierze swoją postać, może zdecydować o każdym szczególe dotyczącym tej postaci. Ich imię i osobowość, jak wyglądają, jak się ubierają, mówią i poruszają.

Dzieci mogą użyć przedmiotów gospodarstwa domowego i materiałów plastycznych do stworzenia rekwizytów do przedstawienia, takich jak magiczne różdżki i miecze. Zajrzyjcie do kufra na ubrania lub na tył szafy w poszukiwaniu ciekawych kostiumów. W teatrze wszystko jest możliwe!

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z kulturka-poznan.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *