Pielgrzymka Ojca Świętego do Bahrajnu to 39 podróż apostolska Papieża

Papież Franciszek przylatując 3 listopada do Bahrajnu, małego królestwa w Zatoce Perskiej z większością szyicką, rozpoczął swoją 39 podróż apostolską, której hasłem są słowa wzięte z Ewangelii św. Łukasza: „Na ziemi pokój ludziom dobrej woli”. W 1939 roku w Manamie został wybudowany kościół katolicki w którym została konserwowana katedra Matki Bożej z Arabii w Awali. 

Na lotnisku w Sakhir w Awali powitał go król Bahrajnu, Hamad ibn Isa Al Chalifa. Po raz pierwszy to królestwo zostało odwiedzone przez Papieża, głowę Kościoła rzymskokatolickiego.

Ta podróż papieska jest promowana pod znakiem dialogu, zrozumienia i braterstwa między religiami i cywilizacjami, ale również wyrazem mocnej woli ze strony Watykanu w zacieśnieniu stosunków i relacji z islamem oraz inspiracją dla nowych stosunków międzynarodowych.

Foto Pixabay

Pielgrzymka Ojca Świętego to również okazja do przesłania jedności, spójności i pokoju w świecie charakteryzującym się nieustającymi napięciami i konfliktami. Dla dobra ludzkiego współistnienia papież ma rozmawiać podczas swojej wizyty z przedstawicielami religijnymi, w szczególności muzułmanami jak również odnowić ważny dokument o „Ludzkim Braterstwie” podpisanego przez Papieża i wielkiego imama Al-Azharu Ahmeda al-Tayeba w 2019 r. w Abu Zabi. To kluczowy tekst mówiący o odnowionych na nowo relacjach oraz dialogu między islamem a kościołem katolickim.

Papież Franciszek powróci do Watykanu 6 listopada.

Tekst Anna Dorota Więckowska 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *