Ile kosztuje ubezpieczenie na narty do Włoch?

Wyjeżdżając za granicę, warto pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy planujesz uprawiać sport. Z tego powodu towarzystwa ubezpieczeniowe oferują specjalny rodzaj produktu, jakim jest ubezpieczenie narciarskie. Ile kosztuje polisa tego typu obowiązująca we Włoszech?

Jak działa polisa na narty?

Ubezpieczenie narciarskie pozwala na pokrycie kosztów związanych z leczeniem po ewentualnych kontuzjach, do których doszło na stoku. Mowa tu o wyniku wypadków samodzielnych czy z udziałem innych osób. Polisa narciarska pokrywa koszty związane z udzieleniem pomocy ratowników, a także leczeniem w szpitalu czy transportem poszkodowanego do Polski. Dzięki niej można uniknąć kosztów liczonych w dziesiątkach tysięcy złotych. Trzeba bowiem pamiętać, że usługi medyczne za granicą zwykle są płatne.

Polisa na narty jest świetnym uzupełnieniem karty EKUZ, która pozwala na korzystanie z pomocy medycznej na takich samych zasadach, jak mogą robić to obywatele Włoch. Ubezpieczenie narciarskie pokrywa koszty usług w prywatnych klinikach, a także pozwala na uniknięcie dużych wydatków związanych z ratownictwem w górach. Trzeba bowiem pamiętać, że we Włoszech za wszelkie akcje ratownicze i poszukiwawcze należy zapłacić. Często kwoty te są bardzo wysokie i liczone w tysiącach złotych.

Ile kosztuje ubezpieczenie narciarskie do Włoch?

Najlepsze ubezpieczenie na narty do Włoch to takie, które pozwala na pokrycie wszystkich kosztów związanych z ewentualnymi wypadkami na stoku. Należy wybierać polisy o szerokim zakresie obowiązywania i wysokiej wartości maksymalnego odszkodowania. Koszty związane z leczeniem i ratownictwem często potrafią bowiem przekroczyć kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ubezpieczenie narciarskie do Włoch to zwykle koszt w okolicach kilkunastu-kilkudziesięciu złotych za dzień. Na rynku znaleźć można też polisy tańsze, rozpoczynające się już od kilku złotych. Często takie produkty łączą w sobie cechy ubezpieczeń narciarskich i turystycznych. Zabezpieczają np. przed kosztami związanymi ze zgubieniem bagażu przez linię lotniczą czy opóźnieniem lotu. Im bardziej rozbudowana polisa, tym wyższa składka. Nie warto jednak rezygnować z ubezpieczenia, zwłaszcza w trakcie uprawiania sportu za granicą.

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne taniej?

Najłatwiejszym sposobem na zakupienie polisy turystycznej za mniejsze pieniądze jest porównanie co najmniej kilku ofert dostępnych w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Pozwala to na zorientowanie się w średnich cenach i wybranie najkorzystniejszej propozycji. Obecnie można to zrobić z wykorzystaniem internetowych porównywarek. Dzięki nim wystarczy tylko raz uzupełnić informacje o wyjeździe i turyście, by system wyświetlił kilka dostępnych ofert. Cały proces porównywania trwa zaledwie kilka minut. Dzięki porównywarkom nie trzeba przeglądać poszczególnych stron towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu można nabyć polisę narciarską do Włoch znacznie szybciej.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *