Niska jakość leadów z Google? Wykonaj kilka zmian i skuteczniej pozyskuj Klientów!

Samo uruchomienie marketingu w wyszukiwarce Google to zdecydowanie za mało, aby pozyskiwać od kilku do nawet kilkunastu leadów dziennie. Zdecydowana większość przedsiębiorców boryka się bowiem z problemem jakości zapytań wygenerowanych przez użytkowników sieci. Przeważnie jest on podyktowany aspektami niewidocznymi na pierwszy rzut oka. Przy współpracy ze specjalistami z agencji AFTERWEB przygotowaliśmy praktyczne porady, które z miejsca pozwolą Ci docierać do Klientów nastawionych na zakup konkretnej usługi lub wybranego produktu. Przeczytaj koniecznie!

Słowa kluczowe, czyli fundamenty wysokiej jakości leadów w SEO i Google Ads

W teorii dobór słów kluczowych pod marketing w wyszukiwarce Google nie powinien sprawiać większych problemów. Mowa przecież o wyselekcjonowaniu fraz maksymalnie odpowiadającym ofercie przedsiębiorstwa. W praktyce jednak, skuteczne pozycjonowanie stron internetowych czy kampanie Google Ads wymagają korzystania z mocno transakcyjnych słów. Wówczas będziesz miał stuprocentową pewność, że komunikat wyświetlany na liście SERP przyciągnie uwagę tylko zdecydowanych partnerów, należących do Twojej grupy docelowej. Używanie generycznych, ale mało sprzedażowych haseł to niezwykle popularny błąd, popełniany na etapie tworzenia strategii przez niedoświadczonych specjalistów bądź przedsiębiorców samodzielnie promujących firmę.

„Do selekcji najlepszych, sprzedażowych słów kluczowych pod pozycjonowanie stron lub kampanie Google Ads użyj Planera Słów Kluczowych, czyli bezpłatnego narzędzia bezpośrednio od Google. To właśnie tam zweryfikujesz potencjał wybranych wcześniej fraz i otrzymasz rekomendacje innych haseł, mogących zwiększyć potencjał promocji w wyszukiwarce. Planer jest prosty w obsłudze. Bez tego oprogramowania ciężko wyobrazić sobie skuteczne działania reklamowe w Google.”

Źródło: afterweb.pl

Targetowanie pozwoli Ci wyeliminować leady skazane na porażkę

To niezwykle prosty zabieg, o którym wielu reklamodawców po prostu zapomina. Zwłaszcza w przypadku firm usługowych targetowanie komunikatów w wyszukiwarce Google jest istotnym i bardzo wydajnym elementem. Korzystając z pozycjonowania stron internetowych w wymiarze lokalnym bądź zawężając reklamę Google Ads za pomocą panelu można docierać do Klientów z najbliższej okolicy. Często koszt dojazdu do partnera biznesowego oddalonego o kilka bądź też kilkadziesiąt kilometrów od siedziby firmy jest zupełnie nieopłacalne. Taki lead należy traktować jako zapytanie niskiej jakości. Wprowadzenie marketingu regionalnego rozwiązuje problem ofert składanych na przysłowiowe pożarcie.

Efektywny marketing w Google musi iść w parze z dobrą stroną docelową

Miejsce, do którego kieruje reklama z wyszukiwarki Google, również odgrywa kluczową rolę w pozyskiwaniu jakościowych leadów marketingowych. Jeśli zależy Ci na mocnym ograniczeniu tych niskiej jakości, musisz przedstawić swoją ofertę w najlepszej możliwej odsłonie. Jasno nakreślaj, jakie usługi wchodzą w skład wykonywanych przez Ciebie realizacji. Zadbaj o warstwę tekstową – to pod czynniki UX – oraz o nasycenie słowami kluczowymi. Wówczas zadowolony będzie nie tylko Klient, ale także algorytm Google!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *