CHARYTATYWNA AKCJA STOWARZYSZENIA POLSKA W SERCU. Mikołajkowy uśmiech dziecka – RzymCHARYTATYWNA AKCJA STOWARZYSZENIA POLSKA W SERCU.

W czas Bożego Narodzenia mocniej biją serca. Bóg znów staje się człowiekiem, aby przypomnieć nam jak wielką godność posiadamy.

Od wielu lat, wpierw grupa ludzi, a później Stowarzyszenie POLSKA W SERCU stara się być blisko polskich dzieci i rodzin, które w Rzymie szukają nadziei na zdrowie i na życie. Przeżywają one swoje Boże Narodzenie z daleka od domów, w półświetle szpitalnych pokoi, w rytm klinicznych maszyn, respiratorów, cichych szlochań matek i krzyku bólu cierpiących dzieci. Tutaj wiara i nadzieja jest wszystkim co mają.

Kolejny raz akcja „Mikołajkowy uśmiech dziecka”, była okazją pięknego zjednoczenia polonijnych serc. Akcja zyskała wsparcie i patronat ze strony Ambasady RP przy Watykanie, Konsulatu Ambasady RP w Rzymie, Kościoła św. Stanisława w Rzymie oraz Fundacji Jana Pawła II. Medialnie patronował Portal Internetowy „Polacy we Włoszech”. Spotkanie ze św. Mikołajem umożliwił Dom Polaki na Via Cassia w Rzymie.

Moje serdeczne podziękowania ślę dla wszystkch, którzy pomagali nam w tym przedsięwzięciu. Prezenty ufundowane zostały przez J. E. Ambasadora RP przy Watykanie Pana Adama Kwiatkowskiego, przez Dyrektora Domu Polskiego w Rzymie księdza Łukasza Kotarbę, przez Polski Sklep Prodotti Tipici Polacchi – państwa Michała i Dorotę Zalewskich, przez Polską Ludotekę Wojtek w Ascoli Piceno i San Benedetto Del Tronto, przez Pania Magdalenę Basta – Edukator Pozytywnej Dyscypilny dla Rodziców, oraz przez wielu wspaniałych polaków którzy osobiście przybyli ze swoimi darami. Szczególne podziękowania dla Marii Stapf, mediatorki i tłumacza w Szpitalu Bambino Gesù. Dziękuję zarządowi i przyjaciołom Stowarzyszenia POLSKA W SERCU, za tak piękne zaangażowanie. Dziękuję Annie, Sylwii, Andrzejowi, Markowi.

W tym roku większość dzieci jest aktualnie hospitalizowana z wielu powodów i przyczyn. Nie do wszystkich udało nam się dotrzeć, ale tam gdzie byliśmy choć na chwilę, zabłysło światło nadziei i radości.

W imieniu Lilianki, Amelki, Wojtusia, Kacperka, Oliwii, Kamilka, Bohdana, Fabianka i Mai oraz ich rodziców po stokroć dziękuję, bo … „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – Św. Jan Paweł II.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzę wszystkim radości z dzielenia się dobrem i miłością z każdym napotkanym człowiekiem.

Aleksander Nowak – Prezes Stowarzyszenia POLSKA W SERCU

Foto: Marek Pieczarka
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *