Muzea we Włoszech 1 stycznia 2023 są otwarte bezpłatnie

Ministerstwo Kultury we Włoszech i obecny rząd, postanowiło ponownie potwierdzić inicjatywę „Niedziela w muzeum”.

Już wiele lat temu, dokładnie w 2014 roku z inicjatywy Ministra Kultury Dario Franceschiniego, została wprowadzona aby zachęcić Włochów, zarówno dorosłych jak i dzieci, do zbliżenia się do kultury ich własnego terytorium. 

Z tej okazji korzysta również wielu turystów przyjeżdżających do Włoch.

1 stycznia przez cały dzień będzie czynnych bezpłatnie w całych Włoszech, wiele miejsc kultury, będą otwarte bezpłatnie muzea, galerie, parki archeologiczne itd., a zwiedzanie odbywać się będzie w zwykłych godzinach otwarcia miejsc.

W stolicy Włoch będą otwarte bezpłatnie takie atrakcje jak Koloseum, Forum Romani, Galeria Borghese, Narodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej, Vittoriano i Palazzo Venezia oraz Termy Karakalli. Również parki archeologiczne blisko Rzymu takie jak Ostia Antica, Tarquinia i Cerveteri są otwarte bezpłatnie dla zwiedzających. 

W Mediolanie będzie otwarta Pinacoteca di Brera i Galeria d’Italia.

Natomiast we Florencji będzie otwarte Muzeum Narodowe Bargello, kaplica Medyceuszy, Galeria Uffizi (również Ogrody Boboli).

Lista miejsc do bezpłatnego zwiedzanie jest bogata oraz bardzo zróżnicowana i można ją w całości przeglądać na stronie internetowej włoskiego Ministerstwa Kultury.

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, miejsce które najbardziej nam odpowiada i które warto odkryć nawet jeżeli już to miejsce widzieliśmy.

Tekst: Anna Dorota Więckowska 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *