Sadzawka Siloe w Jerozolimie zostanie odkopana i udostępniona publiczności

Po 2000 lat Sadzawka Siloe to miejsce, w którym jak czytamy w Biblii, Jezus dokonał cudu przywrócenia wzroku niewidomemu od urodzenia nakładając mu na oczy błoto. Jak pisze Jan w swojej Ewangelii zostało ono uczynione ze swej śliny i prochu ziemii. Jezus kazał niewidomemu iść obmyć się wodą z sadzawki Siloe (Siloe znaczy posłany). Tak też zrobił, a kiedy wrócił widział.

Istnienie Sadzawki zostało po raz pierwszy odnotowane przez uczonych w 1880 r. Znajduje się w południowej części miasta Dawida na terenie Parku Narodowego. Sadzawka niestety przestała być używana po zniszczeniu Jerozolimy w czasie powstania żydowskiego w 70 r. n.e., ale teraz zostanie odkopana i udostępniona publiczności po raz pierwszy od prawie 2000 lat. Poinformował o tym Israel Antiquities Authority, Israel National Parks Authority i City of David Foundation.

Wykopaliska Sadzawki Siloe są bardzo ważne dla chrześcijan na całym świecie, to miejsce ma ogromne znaczenie historyczne i kulturowe.

Pielgrzymi przybywający do Jerozolimy doceniają, że władze Izraela są bardzo zaangażowane w zapewnienie wolności religijnej  wszystkim, którzy odwiedzają i mieszkają w Ziemi Świętej, zwłaszcza w Jerozolimie – niepodzielnej stolicy Izraela, troszcząc się o ich bezpieczeństwo.

Jerozolima, foto Pixabay

Tekst: Anna Dorota Więckowska 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *