POLOVERS: Polsko-włoski bal karnawałowy w Marche

Biesiadowanie, muzyka, maski i dobra zabawa to główne elementy karnawałowego balu. Właśnie tych składników nie zabrakło w niedzielę, 5 lutego 2023 r. podczas polsko-włoskiego spotkania. Odbyło się ono  o godzinie 12.30. w Porto Sant’Elpidio (FM), w udekorowanym balonikami i girlandami, salonie oratorium dzielnicy La Corva.

W imieniu organizatorów wszystkich przybyłych przywitała niestrudzona Aneta Burnat, przedstawiając promotorów inicjatywy: POLOVERS – zakochanych w Polsce i młodzież reprezentującą portal informacyjny nowej generacji “Polonia to MY”.  Konsul Honorowa z Ankony Cristina Gorajski Visconti zaprosiła do  śledzenia działalności swojej placówki jak i regionalnego Stowarzyszenia Włosko-Polskiego Nowego w Marche. Mauro Radici wskazał stronę internetową www.polovers.it, gdzie można poczytać artykuły, podglądać aktualne i przyszłe inicjatywy. Anna Traczewska zachęciła do aktywnego udziału w kolejnych projektach realizowanych przez Polonię włoską w Italii, a przede wszystkim w regionie Marche. 

Główną atrakcją dnia był zespół Lucy_and_the_ant_bros, vocal trio, w którego skład wchodzą Monia Antolini,  Gianpaolo Antolini e Aneta Burnat. Uprzyjemnili oni ten dzień śpiewając na żywo hity muzyki rozrywkowej. Byli wodzirejami również dla najmłodszych uczestników balu. W długim wężyku po sali podążali nie tylko rodzice, ale i dzieci uczęszczające do Szkoły Języka i Kultury Polskiej ANDERS w Maceracie

Nie zabrakło barwnych masek, piór, kapeluszy, cekinów i kolorowych kostiumów. Zorganizowane zabawy i zaproponowane utwory podniosły od stołu bez wyjątku wszystkich gości. Nie było łatwo odciągnąć od degustacji dań zaproponowanych przez mistrza kuchni Bruno i jego team. Zasmakowała zrobiona wg polskiej recepty fasolka po bretońsku. Wiele osób skusiło się na dokładkę makaronu z pysznym sosem pomidorowym, ale i drugie danie znalazło wielu amatorów. 

Kulminacyjnym punktem programu był smaczny tort i grupowe zdjęcie. Muzyka rozbrzmiewała przez wiele godzin, a rozmowom i nawiązywaniu nowych znajomości nie było końca. 

Korespondencja Anna Traczewska – www.polovers.it

Foto: Mauro Radici i Anna Traczewska
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *