Nasza korespondentka, artystka z Bolonii, w gronie laureatów konkursu Galerii Mauritshuis w Hadze

Aneta Malinowska została jednym z laureatów konkursu ,, My girl with a pearl” ogłoszonego przez Galerię Mauritshuis w Hadze. Założeniem holenderskiego konkursu było zachęcenie artystów z całego świata do stworzenie własnej wersji obrazu Vermeera ,,Dziewczyna z perłą”.

Swoje prace zgłosiło ponad 3500 twórców, spośród których wybrano laureatów, których pracę będzie można podziwiać od 6 lutego do 4 czerwca w Sali Vermeera (Vermeer Room). W tym samym czasie oryginalny obraz będzie pokazywany na wystawie w Rijksmuseum w Amsterdamie.

Praca konkursowa Anety Malinowskiej

W haskiej Galerii Mauritshuis dzieła 10 artystów każdego tygodnia dzieła będą wyświetlane w specjalnej ramie cyfrowej na zmiany. Obraz Anety Malinowskiej będziemy mogli zobaczyć od 17 do 23 kwietnia.

Zainteresował mnie ten konkurs, ale chciałam zrobić coś po swojemu I na szybko. Nie mialam akurat zbyt dużo czasu na oczekiwanie na malarską inspirację. Nie chciałam ani kopiować obrazu ani robić zdjęcia dziewczynie w turbanie, jak to zrobiło wielu artystów. Zamarzyło mi się coś… świeżego i niepowtarzalnego. Rzut okiem do lodówki, a tam ostatnia oliwka, czyli materiał na kolczyk z perły. I tak od oliwki się zaczęło. Całość musiała być spójna, więc w ruch poszła sałata, skórki z jabłka i cebuli. Twarz dziewczyny to plaster szynki z indyka. I gotowe. Jeszcze tylko trzeba było zrobić zdjęcie i wysłać na konkurs… Sałata zainspirowała mnie i postanowiłam stworzyć serię z sałaty, na razie są to cztery dzieła, ale będzie ich więcej – powiedziała nam nasza bolońska korespondentka, z której jesteśmy bardzo dumni!

Praca Anety Malinowskiej na Instagramie:

https://www.instagram.com/p/CnE1_gHMKNh/?fbclid=IwAR2ydDIM4mqxkVgoBCadfllvj4CuCCQ1e8POoWKCAaarrP9KlB4ysiK6Svo

Gratulujemy raz jeszcze!

Więcej o Anecie Malinowskiej w wywiadzie opublikowanym wcześniej na naszym portalu:

Udzielanie pomocy to nie taka prosta sprawa, trzeba się tego nauczyć – Aneta Malinowska w rozmowie z Ewą Trzcińską – Polacy we Włoszech – wiadomości online (polacywewloszech.com)

Korespondencja Ewa Trzcińska, ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *