Muraless Art Hotel. Jedyny, niesamowity hotel w Europie zrealizowany w stylu Street Art.

To pierwszy hotel w Europie poświęcony w całości sztuce miejskiej stworzony przez znanych artystów ulicznych. Znajduje się kilka kilometrów od Werony w Castel d’Azzano.

To dawny budynek hotelu Cristallo z 60-tych. Po jego zamknięciu w okresie Covid rozpoczęto odważny, ambitny i artystyczny projekt odrestaurowania tworząc w ten sposób 4-gwiazdkowy hotel o unikalnym charakterze.

Autorem projektu jest Gianmaria Villa, rolę dyrektora artystycznego powierzono Luigiemu Leardiniemu, który przedstawił wytyczne artystyczne i zasugerował zaangażowanie artystów z całego świata, aby nadać projektowi większą rangę. Myślą przewodnią było określenie tematów związanych z włoską doskonałością w różnych aspektach takich jak sport, moda i sztuka.

Aneta Malinowska z dyrektorem Luigi Leardini

Muraless Art Hotel jest niemal jak muzeum. Każdy z pokoi gościnnych ma swój jedyny, niepowtarzalny styl. Przenosi nas z rzeczywistości do fantazji. Ściany komunikują za pomocą przekazu kolorów, form i napisów. Całe artystyczne wnętrze i bogactwo relaksuje i nakłania do refleksji i porywa nas w świat fantazji.

Z pozoru prosty budynek wyłania się z szarego otoczenia. Na pierwszy rzut oka uderza eksplozją kolorów, kształtów i napisów. To naprawdę przyciąga wzrok i wywołuje ciekawość zapraszając do zanurzenia się w jego bogatym wnętrzu z 94 tematycznie różnymi pokojami (rozmieszczonymi na 4 piętrach), dekorowanymi we współpracy z 50 znanymi artystami ulicznymi.

Zewnętrzna fasada jest dziełem jednego z czołowych międzynarodowych artystów ulicznych , Mr Brainwash we współpracy z Deodato Arte Art Gallery w Mediolanie. Inspiracją jest jego kolega Bansky, z którym współpracował. W rzeczywistości nie brakuje odniesień do Andy Warhola i Keitha Haringa, komiksowych superbohaterów, klasyków Disneya i ikon klasycznej i współczesnej historii.

Podłoga w recepcji i całym parterze z eksploduje kolorami jest autorstwa znanego na całym świecie współczesnego artysty wizualnego Agrona Hoti.

Pokoje

Wewnątrz pokoi jest nowoczesna koncepcja włoskiej doskonałości interpretowana oczami ulicznych artystów , w rzeczywistości głównym tematem prac są :

Sztuka, wino, jedzenie, kino, opera, auta,motory , architektura i design, nauka, historia, moda i muzyka.

Kuratorem tego niezwykłego projektu jest Chiara Canali przy współpracy z „Deodato Arte” i artysty Andrea Zamengo (Chill Surrealist).

Andrea Zamengo, wenecjański artysta na tle swojego dzieła Chill Surrealism oraz Aneta Malinowska

W cały projekt zaangażowani są znani artyści Street Art:

Wubik, Joys, Etnik, Frode, Gatto, Mister Thoms, MrFijodoor, Casciu, Neve, Ale Puro, Cheone, Vesod, Seacreative, Refreshink, Luca Font, Ufo5, Rise, Chill Surrealist.

Nie zabrakło także uczestnictwa kobiet: Coquelicot Mafifi, Nais, Senso, Octoflfly.

Niełatwo jest opisać ten hotel jednym słowem. Niesamowity, dziwny, unikalny, atrakcyjny, artystyczny, niebanalny, a może kicz?

Co o nim sądzicie?

.

Korespondencja, video i fotografie Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *