Projekt na Wielkanoc z Departamentem Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą

W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego uprzejmie zapraszamy Państwa do udziału we wspólnym projekcie świątecznym.

Projekt polega na stworzeniu wspólnego wideo z przedstawicielami Polonii z różnych części świata. Motywem przewodnim w tym roku będzie polonijne szukanie pisanek, i to nie byle jakich – ogromnych pomników pisanek lub elementów architektury miejskiej, która takie olbrzymie jaja przypomina.

Przesłaniem filmu będzie pokazanie elementów, które łączą Polonie i Polaków na całym świecie, mimo dzielących ich granic. Zależy nam na Państwa zaangażowaniu oraz promocji wspólnej inicjatywy wśród Rodaków mieszkających za granicą Polski.

Po naszej stronie, punktem wyjścia do wspólnej opowieści, będzie historia pomnika pisanki, znajdującego się w Argentynie. Pomnik ten, stał się symbolem jedności społeczności Polskiej oraz Ukraińskiej w Argentynie. Emigracja polska i ukraińska wspólnie stworzyła wielką pisankę, kiedy wyemigrowały 120 lat temu. Nadal tam żyją w doskonałej harmonii na południowoamerykańskiej ziemi. Każda ze społeczności ozdobiła po połowie pisanki. Pomnik znajduje się na skrzyżowaniu ulic „Ukraina” i „Polska”.

Zaczynamy akcję wielkiego szukania pisanek! Potrzebujemy od Państwa nagrań, na których pokażą Państwo ogromną pisankę w Państwa kraju zamieszkania.

Nam udało się znaleźć pisanki w 10 krajach. Jesteśmy ciekawi czy jest ich więcej!

 Czas trwania akcji:

  • od 15 marca do 28 marcazbieranie materiałów wideo (przesyłanie nagrań),
  • od 29 marca do 4 kwietnia: montaż materiałów.

Będziemy wdzięczni jeżeli nadesłane nagrania będą zawierać na końcu życzenia świąteczne z informacją z jakiej części świata pochodzą.

Drodzy Państwo, z uwagi na konieczność montażu materiału świątecznego z udziałem Państwa oraz Pana Ministra, w jedną całość, prosimy o przesłanie filmików lub zdjęć najpóźniej do 29 marca br. (środa).

Czekamy na materiały od Państwa pod adresem mailowym: [email protected] lub [email protected]

Duże pliki filmowe proszę przesyłać za pomocą www.wetransfer.com

Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *