Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji Lego przedstawiło figurkę Wisławy Szymborskiej 

2 lipca przypada setna rocznica urodzin poetki i dlatego 2023 rok został ogłoszony Rokiem Wisławy Szymborskiej. Lego w Światowy Dziś Poezji przygotował wyjątkową niespodziankę, na tę okazję.

Właśnie tego dnia zaprezentowano figurkę Wisławy Szymborskiej z klocków LEGO autorstwa byłego uczestnika programu „LEGO Masters” Łukasza Więcka, który stworzył podobiznę poetki z klocków. W związku z tym, na oficjalnym profilu Lego pojawiła się polska noblistka jako figurka która stoi przy biurku, w szarym sweterku, delikatnie uśmiechnięta na tle biblioteczki wypełnionej bogatym księgozbiorem. W ten sposób najsłynniejszy producent klocków na świecie postanowił uhonorować polską Noblistkę.

Niestety jak na razie, zestaw klocków nie trafi do oficjalnej sprzedaży.

Światowy Dzień Poezji obchodzony jest 21 marca i już od 23 lat ma na celu promocję poezji na świecie oraz jej twórców. Wisława Szymborska swoją twórczością wciąż inspiruje i wzrusza kolejne pokolenia czytelników,  pierwsze wiersze poetki powstały podczas okupacji a oficjalnie debiutowała w 1945 roku utworem „Szukam słowa” na łamach gazety „Dziennika Polskiego”.

Foto Mariusz Kubik, Wikipedia

Tekst Anna Dorota Więckowska
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *