Watykan: Zaproszenie na Polonijne czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II

Fundacja Jana Pawła II w Watykanie, Duszpasterstwo Polaków w Rzymie zgromadzone przy kościele św. Stanisława BM, przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz przy kościele św. Mikołaja w Ostii zapraszają na Polonijne czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II, które odbędzie się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia 2023 r., o g. 21.00 na Placu św. Piotra w Watykanie.

Czuwanie poprowadzą duszpasterze polonijni oraz studenci z Duszpasterstwa Akademickiego działającego przy kościele św. Stanisława BM na via delle Botteghe Oscure 15. Śpiew będzie animować chór Gaudium Poloniae. W trakcie czuwania zostanie odczytany fragment z Ewangelii według św. Mateusza (16, 24-28) oraz obszerne fragmenty z przemówienia św. Jana Pawła II wygłoszonego 25 lata temu (2 kwietnia 1998 r.) podczas spotkania z młodzieżą na placu św. Jana na Lateranie.

Hasło czuwania modlitewnego: JESTEŚMY!

JESTEŚMY, by wyrazić Panu Bogu naszą wdzięczność za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.

JESTEŚMY, by dać świadectwo prawdzie o wielkości i uczciwości Papieża Polaka.

JESTEŚMY, by odpowiedzieć na zachętę św. Jana Pawła II do wzięcia swojego Krzyża i zaniesienia go jako orędzia miłości i przebaczenia do wszystkich części świata.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *