Wypowiedź Aleksandry Seghi na temat konkursu Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej

Do 15 kwietnia br. można zgłaszać kandydatów do III edycji konkursu Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej (link do szczegółowych informacji TUTAJ).

Organizatorzy konkursu poprosili między innymi Aleksandę Seghi z naszego portalu Polacy we Włoszech, członkinię kapituły, o wypowiedź dlaczego warto bra c udział w konkursie:

Dzięki konkursowi Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej mamy możliwość poznania Polaków, którzy od wielu lat działają na rzecz rodaków mieszkających poza granicami ojczyzny. Są to osoby skromne, z wielkim sercem, bezinteresownie pomagające bliźniemu. Dzięki temu, że zostają zgłoszone do konkursu, z każdego zakątka świata możemy dowiedzieć się o ich działalności i podziękować im za to, co robią.

Wierzę również, że dzięki istnieniu Osobowości Polonijnej Roku im. Edyty Felsztyńskiej znajdą się osoby, które zainspirowane pracą, którą wykonują zgłoszeni do konkursu, będą chciały rozpocząć działalność na rzecz Polaków poza granicami Polski. Bo przecież pięknie jest pomagać i z uśmiechem na ustach czynić dobro. Pamiętajmy też o integracji i o tym, że wszyscy mamy Polskę w sercu.

.

Link do wypowiedzi TUTAJ.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *