„Z ziemi polskiej do włoskiej”: Obchody Święta niepodległości oraz VI rocznica partnerstwa gmin Władysławowa i Scalea


11 listopada przypada 105 rocznica Niepodległości a 17 listopada VI rocznica partnerstwa gmin: Władysławowa i Scalea.

.

.
16 listopada odbędą się warsztaty z dziećmi w gimnazjum, około 100 dzieci, realizacja kotylionów chorągiewek i innych symboli w związku z 105 rocznicą Niepodległości i VI rocznicy partnerstwa gminy Władysławowa i Scalea. Poprowadzi je Izabela Szczygieł zastępca prezesa związku TirrenPol.


O 18 msza św w języku polskim, którą odprawi ks Damian Dobrydnio, z udziałem delegacji z Władysławowa i administracji gminy w Scalea.

.

.
17 listopada warsztaty z udziałem dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej, około 110 dzieci w wieku 5 lat i 10-12 lat. Koordynują Agnieszka Maruszewska z zarządu TirrenPol z Jolantą Noto (Kolanowska), która wzięła udział dwukrotnie w programie Bake Off Italia w telewizji RealTime. Zrealizujemy biszkopty i ciasta, takie jak: szarlotka i karpatka. Panie cukiernicy przygotują również 2 torty z okazji właśnie obchodów, które obchodzimy.


18 listopada w sobotę odbędzie się inauguracja, która jest niespodzianką dla polskiej delegacji z Władysławowa. Wieczorem uroczysta kolacja z organizatorami projektu z związku z obchodami dnia Niepodległości i rocznicy partnerstwa.


19 listopada przyjazd do Scalea pani Ambasador Anna Maria Anders Wieczorem o 18:00 odbędzie się koncert najpiękniejszych utworów polsko-włoskich . Koncert bezpłatny w sali koncertowej w urzędzie miasta w Scalea. Koncert „Nuty biało-czerwone i zielone”
Wystąpią :Natalia Wilk, Tomasz Momot, Francesco Laino, Agnieszka Szatan, Sara Sofia e Renanera.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *