Narodowa Demonstracja Pro – Life w Rzymie na rzecz życia przeciwko aborcji. Papież Franciszek: co do życia ludzkiego nie ma kompromisów

W sobotę 22 czerwca w stolicy odbyła się coroczna narodowa demonstracja na rzecz życia. Gorąca fala letniego upału nie zniechęciła licznych rodzin oraz osób które przybyły do stolicy z całych Włoch na demonstrację w obronie życia. Ulicami centrum Rzymu od Piazza della Repubblica po Fiori Imperiali, przeszedł marsz dla życia pod hasłem „Wybieramy Życie”, w którym wzieli udział tysiące ludzi z banerami i flagami z hasłem wydarzenia wraz z różowymi i niebieskimi balonami a do udziału w marszu zgłosiło się 130 organizacji i stowarzyszeń.

Organizacja Pro Vita & Famiglia oświadczyła za pośrednictwem swoich kanałów społecznościowych – „Domagamy się od społeczeństwa i państwa uznania i poszanowania podstawowych praw człowieka od momentu poczęcia, od kiedy każdy z nas zaczyna istnieć”. Dla tych, którzy wyszli na ulice, „żadna równość, żadna „inkluzywność” i żadna sprawiedliwość społeczna nigdy nie będą skuteczne, dopóki aborcja będzie zaprzeczać powszechnemu prawu do narodzin każdej już poczętej i istniejącej istoty ludzkiej”.

Rzecznik Pro Vita Jacobo Coghe skomentował marsz dla życia – ” Dzisiaj w Rzymie słychać było głosy tysiąca ludzi wzywających do zaprzestania aborcji, barbarzyńskiej i nieludzkiej praktyki, która tłumi życie bezbronnego i niewinnego człowieka w łonie matki”. 

Pro Vita, w obliczu wyniszczającego kryzysu demograficznego, popierając polityczną zmianę kierunku, potwierdzoną także przez wybory europejskie i kontrowersje wokół odniesienia się do aborcji w końcowym dokumencie ze szczytu przywódców G7, zwrócili się do rządu włoskiego z konkretnymi żądaniami: „Aby osiągnąć „demograficzny elektrowstrząs, którego Włochy potrzebują” – mówił Jacopo Coghe, rzecznik Pro Vita jeden z promotorów i współorganizatorów Narodowej Demonstracji Pro-Life – „potrzebne są reformy podatkowe, mieszkania, prace strukturalne, aby ułatwić tworzenie młodych i stabilnych rodzin, otwartych na przyjęcie większej liczby dzieci”.

Co więcej, Papież Franciszek napisał w orędziu do uczestników demonstracji „Wybieramy Życie” Absolutna godność życia ludzkiego, daru Boga Stwórcy, jest zbyt wysoka, aby mogła być przedmiotem kompromisów lub mediacji. Co do życia ludzkiego nie ma kompromisów!”

Papież podkreślił: „Dając świadectwo piękna życia i rodziny, która je przyjmuje, tworzymy społeczeństwo, które sprzeciwia się kulturze odrzucania na każdym etapie życia: od najsłabszego nienarodzonego dziecka po cierpiącą osobę starszą, poprzez ofiary handlu ludźmi, niewolnictwa i każdej wojny”. Franciszek wyraził wdzięczność za „zaangażowanie i publiczne świadectwo w obronie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci”.

Wydarzenie było mocną promocją piękna i otwartości na życie.

Anna Dorota Więckowska 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *