Apulia: walka przeciw agromafii zniewalającej imigrantów

5 sierpnia prezydent regionu Apulia Niki Vendola spotkał się z asesorem d/s pracy Leo Caroli i wiceministrem Spraw Wewnętrznych Filippo Bubbico aby podpisać porozumienie w sprawie współpracy międzyinstytucjonalnej w walce przeciw nielegalnej pracy na czarno w tym regionie.

Rząd wraz z władzami lokalnymi regionu Apulia opracował nową strategię przeciwko tutejszym agromafiom odpowiedzialnym za wyzyskową i niewolniczą pracę imigrantów przy zbiorach arbuzów, pomidorów, itd.

Imigranci zmuszani są do życia w barbarzyńskich warunkach na łasce tzw. caporali, którzy zamiast obiecanej zapłaty pokazują im broń palną.

Prezydent Vendola przypomniał, że już na samym początku objęcia tej funkcji polski ambasador zakomunikował mu, że kilku naszych rodaków zniknęło w nieznanych okolicznościach w rejonie Foggi.

Ponadto międzynarodowa organizacja medyczna Medici senza frontiere wykazała, że 75% pracowników na tutejszych plantacjach ma poważne problemy gastryczne z powodu utrudnionego dostępu do wody pitnej!

Vendola podkreślił, że wprowadził odpowiednio wysokie sankcje dla pracodawców i zapowiedział absolutny brak tolerancji dla najmniejszych sygnałów o jakichkolwiek nieprawidłowościach. Walka z agromafią to walka o cywilizację, podkreślił.

Asesor Leo Caroli dodał, że przeznaczono odpowiednie środki finansowe dla inspektorów i policji, utworzono specjalne grupy operatywne, i instytucje będą czuwać aby kontrole nie były wykonywane tylko wyrywkowo w niektórych gospodarstwach, podczas gdy inni właściciele kontynuują współpracę z agromafią.

Źródło: : www.statoquotidiano.it/05/08/2013
2 thoughts on “Apulia: walka przeciw agromafii zniewalającej imigrantów

    1. Polacy we Wloszech Post author

      W języku polskim zachowała się łacińska nazwa tego regionu: Apulia. Oczywiście w języku włoskim nazwa brzmi Puglia.

      Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 5 = 1