Polacy na Międzynarodowych Festiwalach Folkloru we Włoszech

Polski Zespół Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy z Gorzowa Wielkopolskiego wystąpi  na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Terranostra w Apiro (Macerata) w regionie Marche.

Festiwal odbędzie się w dniach  8-15 sierpnia na miejskich placach, oraz na lokalnym festynie muzyczno-gastronomicznym.

Polski repertuar będzie można obejrzeć 11 sierpnia (występy  na przemian z grupą folklorystyczną z Argentyny), oraz ostatniego dnia festiwalu, 15 sierpnia, podczas którego na estradę zaproszone będą wszystkie grupy taneczne.

Młodzieżowy Zespół Mali Gorzowiacy zaprezentuje tradycyjne polskie tańce ludowe z różnych regionów Polski. Zespół z Gorzowa występował już w wielu krajach Europy, oraz w Chinach, Wenezueli, USA, Egipcie, Korei Południowej, Rosji, Cyprze i innych zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Następnie w kalendarzu na stronie oficjalnej Zespołu Mali Gorzowiacy czytamy również o zaplanowanym  występie  na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Festival dei Cuori w Tarcento (Udine) w regionie Friuli-Venezia Giulia w dniach 16-20 sierpnia. 

Tymczasem w programie Festiwalu w Tarcento czytamy, że Polskę będzie reprezentować Studencki Zespół Pieśni Tańca Połoniny z Rzeszowa, który ma w repertuarze zarówno tańce rzeszowskie jak i polskie tańce narododwe.

Zespół jest uczestnikiem i laureatem wielu krajowych i międzynarodowych festiwali folklorystycznych.

Festival dei Cuori odbędzie się jak co roku w parku przy viale Matteotti, oraz na centralnych placach miasta.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Polaków we Włoszech aby licznie przybyli na występy polskich grup folklorystycznych!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

31 − 24 =