Polacy na Międzynarodowych Festiwalach Folkloru we Włoszech

Polski Zespół Tańca Ludowego Mali Gorzowiacy z Gorzowa Wielkopolskiego wystąpi  na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Terranostra w Apiro (Macerata) w regionie Marche.

Festiwal odbędzie się w dniach  8-15 sierpnia na miejskich placach, oraz na lokalnym festynie muzyczno-gastronomicznym.

Polski repertuar będzie można obejrzeć 11 sierpnia (występy  na przemian z grupą folklorystyczną z Argentyny), oraz ostatniego dnia festiwalu, 15 sierpnia, podczas którego na estradę zaproszone będą wszystkie grupy taneczne.

Młodzieżowy Zespół Mali Gorzowiacy zaprezentuje tradycyjne polskie tańce ludowe z różnych regionów Polski. Zespół z Gorzowa występował już w wielu krajach Europy, oraz w Chinach, Wenezueli, USA, Egipcie, Korei Południowej, Rosji, Cyprze i innych zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Następnie w kalendarzu na stronie oficjalnej Zespołu Mali Gorzowiacy czytamy również o zaplanowanym  występie  na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Festival dei Cuori w Tarcento (Udine) w regionie Friuli-Venezia Giulia w dniach 16-20 sierpnia. 

Tymczasem w programie Festiwalu w Tarcento czytamy, że Polskę będzie reprezentować Studencki Zespół Pieśni Tańca Połoniny z Rzeszowa, który ma w repertuarze zarówno tańce rzeszowskie jak i polskie tańce narododwe.

Zespół jest uczestnikiem i laureatem wielu krajowych i międzynarodowych festiwali folklorystycznych.

Festival dei Cuori odbędzie się jak co roku w parku przy viale Matteotti, oraz na centralnych placach miasta.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Polaków we Włoszech aby licznie przybyli na występy polskich grup folklorystycznych!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *